Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így be tudok jutni a jogi...

Így be tudok jutni a jogi egyetemre?

Figyelt kérdés
Ha jogi egyetemre szeretnék bejutni, akkor mindenképpen kell emelt magyar (és történelem)? És ha emelt történelmet + emelt nyelvet (angolt) írnék? Vagy mindenképpen muszáj lesz az emelt szintű magyarból és történelemből?

2019. ápr. 8. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, töri-nyelv is jó.
2019. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

,,történelem és

angol v. francia v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. német v. olasz v. orosz v. spanyol (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"


Nekem ez azt jelenti, hogy két jegyet viszel: töri es magyar/vmilyen idegen nyelv. Ebből a két tárgyból kell legalabb az egyiket emelt szinten. Igy lehet közép magyar es emelt nyelv, csak hogy a legkönnyebb kombinációt említsük.


felvi.hu szakleírásoknál minden megtalálható

2019. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kötelezően emelt a történelem és mellé lehet középszinten a magyar de az angol is. Szerintem nagyon ajánlatos a két emelt érettségi.
2019. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező az emelt történelem. Legalábbis van olyan osztálytársam aki közép törivel jött jogi egyetemre
2019. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy emelt legalaább kell hozzá (töri, magyar vagy valamilyen nyelv). Én a töri és nyelv duót ajánlom, egyrész könnyebb mint a magyar, másrészt ennek a kettőnek van valami haszna jogon.
2019. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!