Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Így be tudok jutni a jogi egyetemre?

Ha jogi egyetemre szeretnék bejutni, akkor mindenképpen kell emelt magyar (és történelem)? És ha emelt történelmet + emelt nyelvet (angolt) írnék? Vagy mindenképpen muszáj lesz az emelt szintű magyarból és történelemből?

Keress kérdéseket hasonló témákban: jog, egyetem, jogi egyetem, érettségi, emelt szintű érettségi, történelem, magyar, angol

2019. ápr. 8. 15:39  Privát üzenet  

A válaszok
Penryn nevű felhasználó válasza:

Úgy tudom, töri-nyelv is jó.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2019. ápr. 8. 15:46 Privát üzenet

,,történelem és

angol v. francia v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. német v. olasz v. orosz v. spanyol (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"

Nekem ez azt jelenti, hogy két jegyet viszel: töri es magyar/vmilyen idegen nyelv. Ebből a két tárgyból kell legalabb az egyiket emelt szinten. Igy lehet közép magyar es emelt nyelv, csak hogy a legkönnyebb kombinációt említsük.

felvi.hu szakleírásoknál minden megtalálható

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2019. ápr. 8. 16:00 Privát üzenet
Kötelezően emelt a történelem és mellé lehet középszinten a magyar de az angol is. Szerintem nagyon ajánlatos a két emelt érettségi.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2019. ápr. 8. 16:00 Privát üzenet
Nem kötelező az emelt történelem. Legalábbis van olyan osztálytársam aki közép törivel jött jogi egyetemre

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2019. ápr. 9. 10:23 Privát üzenet
Egy emelt legalaább kell hozzá (töri, magyar vagy valamilyen nyelv). Én a töri és nyelv duót ajánlom, egyrész könnyebb mint a magyar, másrészt ennek a kettőnek van valami haszna jogon.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2019. ápr. 9. 18:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek ennyi ponttal be tudok jutni az egyetemre?
Be tudok így jutni az allatorvosi egyetemre?
Bármilyen középiskolából be lehet jutni egy erős egyetemre?
Szakközépbe járok, karosszérialakatosnak tanulok. Könnyű iskola, nem kell tanulni semmit. Ezért valami egyetemi tantárggyal elkezden foglalkozni, ha már úgy se kell tanulni...
Pótfelvételinél egy egyetemre vagy főiskolára kevesebb ponttal is be lehet jutni mint a sima felvételin?
Semmelweis egyetemre így be tudnék jutni?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!