Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 9-12. vett olvasmányoknak...

GigiDiAugustino kérdése:

A 9-12. vett olvasmányoknak mi közük a magyar érettségihez?

Figyelt kérdés
Oké, ha szóbeli tétel, akkor megtanulom, de írásbelire szerintem felesleges.
2019. ápr. 9. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Középszinten a magyartanárod állíthat össze olyan tételsort, ami épít a kötelező olvasmányokra. Pl. Mikszáth népies stílusa, és benne beszélj A tót atyafiakról és A jó palócokról.

Írásbelire valóban felesleges.

2019. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen az érettségi miatt kell elolvasni a kötelező olvasmányokat, hanem az alapműveltség miatt, valamint, hogy a történelemnek egyéb vonatkozásait is megismerd. Ha elolvasod a szövegeket, és utána tudod, hogy órán mit is elemeztek, akkor az segít, hogy értelmezni tudj egyedül is szövegeket, ez az írásbelin is hasznos pl a novellaelemzésnél.
2019. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a szóbeliben több tételben is benne voltak.

Pl volt tételünk az Aranyemberről, az Ember tragédiájából, meg azt hiszem az Édes Annából is.

De nyugi, én sem olvastam őket, a rövidített változatukból készültem fel, abban a lényeg úgy is benne, van, a 10 perces szóbelin pedig úgysincs idő részletesen elmesélni az egész történetet.

Mivel a tételekhez az irányító szempontok meg voltak adva, így elég volt csak azokat a részeket kiragadni belőle.

Jah és pont az Édes Annásat húztam, ötös lett a magyarom, szóval simán lehet így is :D

2019. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!