Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindjárt érettségi és alig...

Mindjárt érettségi és alig tanultam, veletek volt ilyen?

Figyelt kérdés
Kevesebb mint egy hónap és érettségi. Borzalmasan lusta vagyok ha tanulásról van szó, ezért lehet azt mondani hogy szinte semmit nem tanultam az érettségire. Nem voltam soha rossz tanuló (3as, 4es voltam, valamiből 5ös is), de erre az évre még jobban ellustultam még kevesebbet tanulok mint eddig, ami régen sem volt sok tanulás. Nagyon félek az összes tantárgytól főleg az angoltól és a töritől azok nem igazán mennek.... a magyartól nem annyira az I.részből meg lesz simán a 2es 3as, a II.rész hát hagyjuk.., matektól sem félek annyira, a szakmaitól sem(ügyvitel) az simán menni fog..Nem megyek továbbtanulni ezért bőven elég lesz a 2es 3as mindenből.. Ti mennyit tanultatok a 4 év alatt és az érettségi előtti időszakban? Hányas lett?

2019. ápr. 13. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia én tavaly érettségiztem, a magyar,töri,matek,angol közép írásbelire semmit nem készültem. Angolból már volt előtte egy felsőfokú nyelvvizsgám, szóval nem volt nagy kihívás eléri az 5-öst belőle. Matekból, mivel nagyon jó tanárom volt a gimnáziumban, 5-ös lett az érettségim. Történelemből az írásbelim 4-es lett, a szóbelim szintén 4-es lett. Magyarból az írásbelim csak 3-as lett, viszont a szóbelivel kitudtam javítani 4 esre. A magyar és a történelem szóbelikre 2-2 napot tanultam, ezt sem nagy intenzitással. Ha nem vagy szefós, akkor menni fog, viszont néhány órát érdemes lesz rászánnod. A gimis évek alatt Irodalomból végig 3-as, töriből 9.-ben 4-es, a többi évben pedig 3 as voltam.

Sok sikert az érettségihez! :)

2019. ápr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

Én is ilyen voltam. 11.-ben előrehozottan emelteztem angolból, arra készültem sokat, de 12.-ben az írásbelire egyáltalán nem tanultam semmit, szóbelikre is meg csak kábé futottam át a tételeket.

Irodalom 81% lett, töri 62, német 60, matek százalékot nem tudom, de 3-as.


Nekünk magyarból 12.-ben folyamatosan volt számonkérés a tételekből, szóbeli előtt sem foglalkoztam velük túl sokat, bár volt, amit nem igazán tudtam és úgy mentem el. Ennek ellenére szerencsére olyat húztam, amit nagyon jól tudtam. A magyar írásbeli meg igazából nem nagy cucc (bár mióta én érettségiztem, azóta változásokat vezettek be, talán az esszé része nehezebb lett, vagy ilyesmi).

Töri írásbelin hatalmas nagy segítség (legális puska) az atlasz. Ennek ellenére én elrontottam, mert annyira elszórakoztam vele, hogy az esszékre nem maradt sok időm, volt olyan, amibe már bele sem kezdtem. Így az írásbelim hármast ért, szóbelivel hoztam fel 4-esre. Szerencsére töriből is olyat húztam, amit viszonylag jól tudtam, meg ott is lehet atlaszt használni (irciből meg a szöveggyűjteményt lehetett). Ezek a források nagy segítséget jelentenek, ha nem lógtad el az órákat és csak figyeltél az elmúlt 4 évben, akkor rengeteg minden beugrik az atlasz/szöveggyűjtemény lapozgatása közben).

Töriből amúgy órán nem készültünk sokat az érettségire, nem kérdezte ki a tanárnő a tételeket vagy ilyesmi, még 11. elején volt szóbeli kisérettségink, de őszintén, ki emlékezett már arra.

Matekból ellenben egy jó félévünk volt ismétlésre, ami alatt folyamatosan előző érettségi feladatsorokat csináltunk, de magamban nem készültem rá semmit. Én 9-10-ben 4-es ötös közt álltam (év végén mindig négyes kaptam, ami iszonyat zavart, mert rohadt sokat küzdöttem az ötösért, amit a tanár nem értékelt, így gimi második felében hagytam az egészet és ellébecoltam 3-asokkal, 4-esekkel).

Németből tanultam a legkvesebbet, a szóbelit is elrontottam, a 120 ezer fős városom lakosságára azt mondtam, hogy tízezer (xD), szóval az egész káosz volt, a négyest egyértelműen a tanár jóindulatának köszönhetem. Középszinten a legtöbb tanár jófej és felfelé kerekítenek.


Ennek 3 éve, azóta elég nagy fordulatot vett az érdeklődési irányom és most jelentkezek egy szakra, ahova igen sok pont kell. Ha nem lébecoltam volna el annó az érettségiket, akkor most lenne esélyem vitt pontok számítására, így viszont csak a duplázásban bízhatok, ami viszont elég nagy stresszfaktor. Szóval csak azt akarom mondani, hogy attól, mert most nem akarsz egyetemre menni, nem biztos, hogy pár év múlva is ezen az állásponton leszel.

2019. ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!