Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyíregyháziként a Pécsi...

Nyíregyháziként a Pécsi Tudományegyetem?

Figyelt kérdés

Csak érdekel, hogy aki ilyen (vagy ehhez hasonló) helyzetben van, hogy oldja meg? Milyen időközönként jártok haza és hogy? Vonattal (Nyh-Bp Nyugati/Keleti-Bp-Kelenföld-Pécs?) vagy pl. telekocsival?


Utolsó, biztonsági helyként jelöltem meg, de most így nagyon belegondolva nem tudom, hogy mit csinálnék, ha oda vennének fel. (Nyílván örülnék annak is, de rohadt messze van)



2019. ápr. 13. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
22%
Nekem volt egy csoporttársam, isten háta mögötti kis faluból járt szintén Pécsre. Neki is úgy volt az útvonal, hogy Pécs-Budapest-Békéscsaba-Falu. Megoldotta. Nem ment minden egyes hétvégén haza, de azt gondolom, hogy egészséges lelkületű egyetemista nem is feltétlen kívánkozik minden hétvégén anyuci, apuci ölébe. Ez alatt nem azt értem, hogy ne menjen senki sem haza, mert milyen már, inkább úgy gondolom, hogy ha valaki nem tud, az se rokkanjon már bele. Meg lehet azért oldani, ne ess emiatt kétségbe.
2019. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. Semmiképp sem a heti hazajárásban gondolkoztam, hanem inkább a havin, vagy, hogy inkább csak szünetekben éri meg. A honvágytól annyira nem tartok, inkább a szobatársra kényszerülés taszít, hogy olyan hosszú ideig nem lenne magánszférám. Közelebbről nyílván hétvégén hazamennék és legalább lenne egy kis nyugtom.


Egyébként vonattal, mindent egybevetve az elvira szerint ~8 óráig tart A-ból B-be jutni. Kocsival csak olyan 4 óra, de még itt is felmerül a kérdés, hogy mennyire éri meg mondjuk 2-3 napra " "hazaugrani" (mondjuk péntek délután/este haza, vasárnap délután meg vissza), azaz lényegében 1,5 napnak megfelelő minőségi időre jönnék haza.

2019. ápr. 14. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!