Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi jegyek mit mutatna...

Az egyetemi jegyek mit mutatnak valójában?

Figyelt kérdés
Mérnök szakos hallgató vagyok,végig 4-5 körüli átlaggal. Mégis több - hasonló átlagú - csoporttársammal együtt azt vettük észre, hogy képtelenek vagyunk megirni egy szakdolgozatot, mert nem értünk semmihez. Ezzel szemben azok, akik bukdácsoltak, vagy tojtak az egészre, de közben bármit is dolgoztak, vagy foglalkoztak a dolgokkal, simán osszedobják. Miért van ez? Tükröz ez valamit az egyetemről?
2019. ápr. 16. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Mert akik "közben bármit is dolgoztak, vagy foglalkoztak a dolgokkal" jobban átlátják a káoszt, nem szűkült be a látásmódjuk. Az egyetemi jegyek egyébként 2 féle dolgot mutathatnak: 1/az adott tárgyból való felkészülés mértékét, 2/ a vizsgáztató manipulálhatóságának mértékét (vannak emberek, akik akkor is kisírják maguknak a jelest, ha még az elégségest sem ütik meg).
2019. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Semmit nem jelent a jegy. Nálunk bioszon szinte mindenkinek 2-es 3-as jegyei voltak (kivéve az ufókat, akik nem is csúsztak, de ez a 250-ből 10 ember). Nekem is. De a szakdogát röhögve megírtam.

Most msc-n átmentem mérnöki karra, sok élelmiszermérnök szenved a szakdoga megírással, pedig szerintem itt könnyebb is, meg nekik szakmába vág ez a szak. Erre olyan gagyikat írtak, hogy csak na.

2019. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Leginkább a lexikális tudásod mértékét. Sajnos nem igazán a gyakorlati tudás átadása a cél, hanem hogy bemagold a tankönyveket. Ez pedig lehet hogy sikerül is, de amikor a tudásod a gyakorlatban kell alkalmazni, az nem feltétlen korrelál a megszerzett tudás mennyiségével.

De azért fordírott korrelációt sem kell beleképzelni. Lehet hogy van aki elég talpraesett és gyakorlatias ahhoz, hogy úgy is összedobjon egy szakdolgozatot, hogy a kurzusokon csak átbukdácsolt valahogy. Illetve lehet hogy te pedig pont gyakorlatlan vagy. De ez nem azt jelenti hogy akkor el lehet kummantani a vizsgákat, mert az lesz sikeresebb aki bukdácsol. Akinek mélyebb, széleskörűbb a tudása, az értelemszerűen már egy előnnyel indul. Csupán annyiról van szó, hogy a tananyag ismerete mellett egyéb készségekre is szükség van a sikerhez.

2019. ápr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Azt, hogy adott napon adott kérdésekre mennyire tudtál vagy nem tudtál válaszolni. Még a valódi felkészültséged mértékét sem tükrözi feltétlenül:(
2019. ápr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy-egy jegy semmi különöset nem mutat. Az átlagból már lehet következtetéseket levonni de nem túl nagyokat. Részemről csak annyit mutat, hogy mennyire vagy szorgalmas. Bár ez is inkább képzéstől függ...
2019. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!