Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME építészmérnök karára...

A BME építészmérnök karára (ÉPK) való jelentkezés feltétele a középszintű fizika érettségi az emelt matematika mellett, vagy a középszintű informatika is megfelel helyette?

Figyelt kérdés

Fakt választás előtt állok, és nagy álmom évek óta hogy a BME-re bejussak. Eddig a mérnökinformatika vonzott, aztán rájöttem hogy az építészet sokkal jobban vonz. A gondom az, hogy bárhol néztem utána, mindenhol azt írták hogy matek-fizika érettségi kell, és azt szeretném hogy ezt valaki megerősítse, vagy megcáfolja. Nem vagyok valami erős fizikából, ezért ha lehetséges inkább informatikából érettségiznék.

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. ápr. 18. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A felvi.hu weboldalon az összes magyarországi egyetem összes szakára vonatkozóan megtalálod a pontos felvételi követelményeket.
2019. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felvin minden szak esetében meg tudod nézni ezeket. Érdemesebb a biztos forrásra alapozni.

Mondjuk remélem azt tudod, hogy elfogadható (olyan mint ami mondjuk egy mérnöké lenne) fizetésed maximum kivitelezésben lesz. Oda meg kell a "gyomor".

2019. ápr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod a számodra szükséges információt:


[link]


Lényeg a lényeg, érettségizned kell matekból,


ÉS


fizikából/magyarból/történelemből,


és a kettő érettségiből legalább egynek emelt szintűnek kell lennie.


Vagyis nem kötelező fizikából érettségizned, ha akarod, beszámíthatod a magyar vagy töri érettségidet is, de egy emeltre kötelezően szükséged van. Illetve figyelj arra, hogy meglegyen az 5 érettségi tantárgyad.

2019. ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!