Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jövőre kötelező lesz egy...

Ha jövőre kötelező lesz egy emelt szintű érettségi és egy nyelvvizsga akkor vélhetőleg egységesen lejjebb mennek a ponthatárok majd legalább 50 ponttal?

Figyelt kérdés

Mert nem hinném hogy mindenki csinálna/tudna csinálni még egy nyelvvizsgát meg még egy emeltet ezért...és egyébként ez teljesen biztos már hogy bevezetik vagy még ez se,mert úgy tudom a nyelvvizsgákkal kapcsolatos dolgok még mindig nem tiszták, hogy most pontosan hogy kapjuk a pontokat,meg pl.ugynabból a nyelvből középfokú és felsőfokú nyelvvizsgánál plusz pont-e a felsőfok és ha igen akkor mennyi?

Előre is köszönöm a vàlaszokat, akinek van erről valami infója az írja meg légyszi :D


2019. ápr. 21. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem, hogy lejjebb mennek a ponthatárok (vagy ha mégis, 50 ponttal csak nem), mert kb azt szeretnék elérni, hogy minél kevesebben kerüljenek be a felsőoktatásba. Elvárás, hogy beszélj nyelvet, de megfelelő nyelvoktatást nem mindenki kap/engedhet meg magának
2019. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Minden nap ki kell írni egy ilyen kérdést? Használjátok a keresőt, csomó ilyen kérdés lett már kiírva, ahol sokan megosztották az elméletüket.

Az fix, hogy ez be lesz vezetve. Csak a pontszámítás körül látnak sokan mizériát, ami miatt sokan kétségbe vannak esve, pedig 99%, hogy a pontszámítás nem fog változni a mostani rendszerhez képest.

2019. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

drasztikusan biztosan nem fognak visszaesni a ponthatárok emiatt


öcsém jövőre érettségizik, neki azt mondták a tanárok, hogy az biztos, hogy ezek kötelezőek lesznek, csak még a pluszpontok számítása nincs véglegesen eldöntve

2019. ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%

Nekünk azt mondták, hogy a nyelvvizsga mellé legalább két emeltet csináljunk, de az se baj ha hármat és biztosan lesz pluszpont.

Nem tartom valószínűnek hogy 50 ponttal fog csökkeni a ponthatár.

2019. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Rendben (bocsi amugy tényleg sok ilyen kérdés volt)

Viszont ti arról mit gondoltok hogy ha C1 típusú felsőfokú nyelvvizsgám van csak egy nyelvből, akkor arra kapok plusz pontot vagy csak akkor ha azt másik nyelvből csinálom és van még mellette egy másik nyelv? Ezt még nem lehet tudni, de mit gondoltok hogy lesz? Mert én azért remélem kapok ezért, mivel végülis túlteljesítettem a követelményt. Mert gondolom vagy semmit, vagy 28-at, vagy 40-et kapok

2019. ápr. 21. 18:09
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Azt nem gondolhatod komolyan, hogy középfokú nyelvvizsgáért jár pont, de felsőfokúért nem. Gondolkozz.
2019. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatárt nem húzza meg senki.. max akkor lesz alacsonyabb a ponthatár, ha pl eddig 50 embert vettek fel, és most 80-at. Na akkor értelemszerűen lejjebb megy.
2019. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os akkor nem volt érthető számodra, nem kell egyből támadni azért mert nem érted a kérdést: 1 db B2-es középfokú nyelvvizsga kötelező valamilyen nyelvből. Na most nekem az adott nyelvből felsőfokúm (is) van, de csak angolból és az a kérdés hogy kapok-e plusz pontot ha felsőfokú nyelvvizsgám van, nem pedig közép? És ha igen akkor mennyit? Szerintetek
2019. ápr. 21. 18:30
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval csak 1 nyelvből van középfokú es felsőfokú nyelvvizsgám is. Amúgy én azt tudom elképzelni hogy mivel felső, ezért úgy számítják, mintha egy másik nyelvből is csinaltam volna ergo 28 pont
2019. ápr. 21. 18:33
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Asszem felsőfokú 40 pont. Középfokú 28. Na akkor te a 40-et kapod, nem a 28-at.
2019. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!