Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jelentkezek olyan egyetemre...

Ha jelentkezek olyan egyetemre, ahol van felvételi vizsga is, akkor ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogyha pontszám alapján éppen felvennének egyetemre, de még hátravan egy felvételi vizsga, ahol meg kell felelni egy bizottság előtt, s én azt nem teljesítem (nem sikerül, vagy nem megyek el rá), akkor következő éven elég csak a felvételi vizsgát megcsinalni, vagy teljesen újra kell csinálni az egészet?


A kérdés elméleti, viszont érdekes, ha abból indulunk ki, hogy a mostani rendszerben az eddigi eredményeim elegek lennének, de ha jövőre jelentkeznék (először vagy újra), akkor már kell az emelt+nyelv.


Remélem értitek mire akarok kilyukadni


2019. ápr. 23. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Hogy jövőre mi lesz, azt még kb. senki se tudja...
2019. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Akkor újra jelentkezni kell. Ha kérnek emeltet, akkor azt is meg kell csinálni.
2019. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval nem úgy működik, mint mondjuk egy nyelvvizsganal? hogy pl. írásbeli+szóbelire elmész, de ha az egyik nem jól sikerül, akkor nem újra kell mindkettőből vizsgázni írásbelin és szóbelin is hanem csak abból, amin elcsúsztál (na, így talán érthetőbb).


Tehát ha jók a pontjaim, de nem megy a felvételi, akkor nem kerhetem azt hogy "emlékezzenek" a tavalyi felvételim pontjaira és csak a felvételeit keljen teljesítenem.

2019. ápr. 23. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem így működik:-DDDD
2019. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem, úgy működik, hogy újra felvételizel és ismét lezajlik ugyanaz a procedúra.
2019. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. ápr. 23. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!