Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyíregyházi VPG természettudom...

Nyíregyházi VPG természettudományos tagozatáról vélemények?

Figyelt kérdés
Milyenek a biosz-,kémiatanárok? Van esély onnan állatorvosira menni? Esetleg a termtudos osztályról vélemények? 9.év végén íratkoznék át, számítsak szintfelmérőre vagy elég, ha a bizonyítványokat mutatom be(átlag szempontjából)?

2019. ápr. 23. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 éve végeztem, bár nem TTK-s voltam, de azért gondoltam, írok. A TTK-s tagozat viszonylag új, akkor indult, amikor én 10.-es voltam.

Viszont annak ellenére, hogy nem volt emelt óraszámú kémiánk, bioszunk stb., nagyon is keményen ment ezeknek a tárgyaknak az oktatása. A mi tanáraink legalábbis komolyan vették. A kémia-fizika tanárunkat nagyon szerettem, igazságos volt, a legtöbb osztálynak ő tanította ezt a 2 tárgyat. Biosztanárok közül kettőt ismerek, az egyik az igazhatóhelyettes, a másik pedig a mi tanárunk. Mindketten nagyon alaposan felkészítenek.

Tőlünk elég sokan, 8-an vettek fel 11.-12.-ben bioszfaktot és az alapórás tanárunk készítette őket. Hétfőnként 4 órát körmöltek fakton, szóval kemény tempót diktált.


Mi nyelvi tagozatosak voltunk, de mégis voltak sokan, akik bioszból emelteztek (közülük mentek biomérnöknek, pszichológusnak, gyógytornásznak, általános orvosira).


Tehát én azt mondom, hogy ha nyelvi tagozatról be lehet jutni orvosira, akkor ttk-ról egész biztosan.

Egyébként a tagozat, az nem jelent olyan sokat, 11-12.-ben úgyis a faktok azok, amik az emeltre készítenek.

2019. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem igazgatóhelyettes, hanem az igazgató (részletkérdés :D).
2019. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!😀😀
2019. máj. 4. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!