Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális hogy a barátnőm így él?

Normális hogy a barátnőm így él?

Figyelt kérdés

Szóval a barátnőm 21 éves egyetemista. Nagyon furcsa a napirendje,sokszor veszekedtnk már emiatt,mert én nem értem hogy lehet így élni,szerintem ez nem normális. Igaz én nem voltam/vagyok egyetemista de nem hinném hogy ők így csinálják.

Szóval az első fura hogy hajnali 4kor kel minden egyes hétköznap és akkor kezd el tanulni 3-4 órát,után edz ,reggelizik elkészül és utána indul suliba.

Este pedig 6 után már semmit nem tanul, csak ,egyeb dolgok és 9kor már alszik. Pl van amikor estére ér haza az egyetemről,akkor már aznap nem tanul,de hajnalban igen.

És nem egy visszafogott lányról van szó,hétvégén bulizgatunk meg minden.

Nirmális hogy minden nap hajnalban 3-4 órákat tanul?



2019. ápr. 23. 18:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha neki így jó, neked mi közöd hozzá? Együtt laktok és reggel felkelt?
2019. ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Igne, normális. Gondolom nehéz szakra jár. Én ugyan nem tnaultma ennyit, de kellett volna. Az, h reggel tanul az ő dolga, én nem bírtam soha, csak este. De este meg ittam, úgyhogy már megint nem tnaultam
2019. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A legerősebb Gazdasági szakra jár...de szerintem akkor is sok az a reggeli 4 óra tanulás. Mérnök haverom nem tanul ennyit,max egy orvosis
2019. ápr. 23. 18:36
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha neki így jó, kárt senkinek nem okoz vele. Vannak emberek akik reggel szeretnek aktívkodni, ő is ilyen.


Amúgy jobban csinálja mint a többség. Az átlag egyetemista éjszakázni szokott (igaz inkább csak vizsga/zh időszakban) az sokkal egészségtelenebb ha ébren vagy hajnal 3-4 ig, majd reggel kelsz, hogy beérj órákra/vizsgára. Barátnőd legalább alszik egy jó 7 órát. Amikor vizsgaidőszakban enyhe hallucinációim voltak a kimerültségtől azért irigyeltem a folyton készülő emberkéket :)

Ha nehezebb szakon van, vagy nehezebben megy neki a tanulás akkor teljesen normális, hogy napi 3 órákat foglalkozik vele.

2019. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, szerintem ezen nem kell kiakadni. Lehet, hogy sokkal jobbnak érzi, ha hamar lefekszik és kipiheni magát. Ha nem együtt éltek és ettől függetlenül még találkoztok a megszokott módon, akkor téged ez nem kellene, hogy zavarjon. Ő tudja, hogy milyen tanulási módszer válik be számára a legjobban. Biztosan nem csinálná, ha nem találná hasznosnak.
2019. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Normális. Én ilyenkor mindig este, éjjel tanulok és igy reggel borzalom felkelni, ha sokáig ébren voltál alig aludtál valamit. Viszont nekem ez sem ment soha, hogy korán elalszok, korán kelek és rögtön tanulok... ébredés után még egy jó darabig használhatatlan vagyok. Én vizsgaidőszakban szoktam olyat csinálni, hogy nappal alszom és éjszaka tanulok, mert nekem az jobban bevált. Nappal könnyebben elterelődik a figyelmem, beszélgetek a többiekkel, mászkálok össze-vissza stb., de éjjel kevesebb inger ér, csend van, nem nagyon tudok mást csinálni és így könnyebben ráveszem magam a tanulásra.
2019. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Normális, mindenkinek más, hogy mikor "bír" tanulni, én főleg zh-k előtt szoktam reggel 1-2 órával korábban felkelni, mint egyébként kellene, hogy reggel tanuljak egy keveset, mert este 6-7 után már csak ha ég a ház akkor bírom rávenni magam a tanulásra. Egész egyszerűen este már nem fog az agyam, és szeretem a lefekvés előtti 1-2 órát valami szellemileg nem megerőltetővel tölteni(sorozat, film, játék, zene, könyv, 18+,...). Reggel pedig félóra fürdés után teljesen friss, és "harcra kész" állapotban van az agyam, olyankor egy óra tanulás többet ér nekem, mint este 2 óra.

Egy szó mint száz az, hogy mikor tanul semmikép nem fura nekem, az, hogy menyit, azt viszont én is kicsit sokkalom, bár ez sem egyszerű, mert mostani félévembe sikerült olyan tantárgyakat összeraknom, hogy vizsgám talán nem is lesz, de év közben megszakadok.

2019. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Most ebbe mi a nem normális? Azt hittem, valami nagyon gáz dolgot fogok olvasni.

Hajnalban 4 órát tanul, na és? Egy orvosi szakon ennél többet kell, úgyhogy egy attól könnyebb gazd.szakon miért ne lehetne 4 órát tanulni? Meg azért gondolom, nem minden nap. Vagy ha igen, nem tudhatod, hogy tanul. Lehet, újraírja a jegyzetet, ami időbe telik, emellett nem mindenki a vizsgaidőszakban áll neki tanulni, annak nem sok értelme van. Meg nem is mindenki egyforma képességű.


Szerintem jól csinálja a barátnőt, példát is vehetnél róla, ahelyett, hogy a háta mögött szekálod. Gondolj már bele, halogatás helyett produktívan kezdi a napot. Nem álmosan megy órára, hanem jó érzéssel, mert előtte már tanult, edzett, reggelizett, azaz gondoskodott magáról és produktív volt. Te mit csinálsz reggel? Felkelsz, nyomkodod a telódat, azt' mész dolgozni?


Este 6 után azért nem tanul már, mert reggel megtanulta az aznapra tervezettet és nyílván azért fekszik le 9-kor, hogy reggel fel bírjon kelni korán.


Az, hogy ilyen az életvitele, teljesen normális és több oka lehet. Ami eszembe jut, pl.:

1. Lehet, hogy nem szeret halogatni, vagy egyszerűen idegesíti őt, hogy még nap végén is van dolga, így viszont az este a kikapcsolódásé.

2. Mint írtam, jó érzés reggel 9-kor úgy érezni, hogy "Jaj, de sok mindent csináltam már, pedig még csak 9 óra van." (Egyszer kipróbálhatnád te is.)

3. Nem éjjeli bagoly, hanem reggeli pacsírta, azaz reggel jobban fog az agya, mint este.


Az az ember miért normálisabb szerinted, aki este 9-kor ül neki tanulni és hajnal 1-2-ig tanul (pl. vizsgaidőszakban, vagy bármikor)?

2019. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írom le újra a többiek, mert felesleges és igazuk van. A saját példàmból kiindulva, az, hogy odafigyeljen az óràkon az ember sok energiát fel tud emészteni, vagyis rettenetesen el lehet fàradni. (Persze van aki este jobban tanul, de most itt nem ez a téma). És ő mit csinàl? Ahelyett hogy órák utàn mikor màr fàradt az agya szenvedne, inkàbb kialussza magát majd àtnézi megtanulja. Utàna edz, amitől szintén felfrissül. Komolyan mondom példaképem lett a baràtnőd.


Abban az esetben tudom megérteni, hogy zavar, ha együtt laktok és àllandóan felkelt.

2019. ápr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt,de akkor is irritál a tudat hogy ezt csinálja.
2019. ápr. 24. 11:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!