Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS! Milyen fegyelmezési...

SOS! Milyen fegyelmezési módszerek vannak az iskolákban/osztályokban? Milyen szabályok léteznek az osztályokban?

Figyelt kérdés

Gyüjtenem kell minél több ilyen módszert, amelyek az iskolákban jelen vannak.

Mivel fegyelmeznek a pedagógusok? Milyen módszereket, szabályokat használnak a fegyelmezésre?


Nagyon megköszönném, ha irnátok pár példát, esetleg saját tapasztalatokat, mit láttatok, mit hallotatok, lehet akár jó, akár rossz!


2019. ápr. 24. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A ti iskolátokban nem fegyelmeznek, hogy ennyire nincs ötleted? A legjellemzőbb példák:

- szigorú tekintet

- korholás (akár emelt hangon)

- írásbeli figyelmeztetés

- rossz érdemjegy

- tananyag számonkérése

- más helyre ültetés

- pluszfeladat

2019. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Már nem vagyok iskolás, pedagógusnak tanulok és mai példákat kell irnom másokat megkérdezve.


Amilyen fegyelmezéseket alkalmaztak az 'én időmben', ma már nem elfogadottak. (sarokba állitás, óráról való kiküldés, körmös stb)

2019. ápr. 24. 17:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha még szivesen segitenél nekem, irhatsz pár szabályt is ,amiket alkalmaznak az osztályokban ( amelyekkel megelőzhető a fegyelmezés reaktiv része.)
2019. ápr. 24. 17:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány évesen tanulsz pedagógusnak? A körmös már jó ideje nem dívik. Az óráról kiküldés, a sarokba állítás és a tasli viszont ma is előfordulhatnak annak ellenére, hogy nem legális fgyelmezési módszerek. Amúgy valószínűleg az általam felsoroltakat sem fogod megtalálni a pedagógia tankönyvekben.
2019. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

22 vagyok és volt tanár aki még adott körmöst is kisiskolás koromban.


Tudom, és nem is tankönyves példák kellenek, hanem jelenleg a gyakorlatban használtak, több ember tapasztalata alapján.

2019. ápr. 24. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Amik nálunk előfordulnak:


Észérvek: „Megértem, hogy ilyen korban vagytok, de nektek is meg kell érteni, hogy az anyagot le kell adni; ha csendben lesztek, akkor hamarabb be tudjuk fejezni, és mehettek haza.”

„Nem én fogok érettségizni, hanem ti”

Kiabálás

Sírás „Én ezt már nem bírom tovább, átadlak titeket az A-sok tanárának.”

Fenyegetőzés: „Rendben, most csinálhatjátok ezt, de aztán nem akarok egy pocsék feleletet hallani az érettségin, mert nyugodt szívvel rávágom az egyest!”

Kiküldés a teremből a folyosóra, vagy az igazgatóhoz.

Büntetőmunka, pl: három 800 szavas fogalmazás holnapra

Rossz érdemjegy

Mínusz/feketepont/hiányjel... ha összegyűlik három, akkor egyes

figyelmeztetetés, beírás

Kínos helyzetbe hozás, lenézés, hülyének nézés, osztályt arra ingerelni, hogy kinevessék

Asztalra csapás

Váratlan dolgozatok

Váratlan feleltetés

Szünetben is tartott óra, főleg az ebédszünet ellopása „hatásos”

Összefirkált táblára írás, aztán a saját írásra, aztán megint... így az egész katyvasz lesz és olvashatatlan, következő órán természetesen számonkérés

2019. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hüha!!

Köszönöm szépen!

2019. ápr. 25. 11:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézz bele egy-egy iskola házirendjébe, abból is kiderül egy része.

Továbbiak:

- eltiltás a DÖK-özéstől

- eltiltás osztálykiránduláson való részvételtől vagy más iskolai vagy osztályprogramtól

- kapcsolatfelvétel osztályfőnökkel és/vagy szülővel

- szétültetés

- több házi, mint a többieknek

- sorozatos házihiány esetén a következő házihiány esetére egyes beígérése

- sorozatos óra alatti mobilozás esetén: mobilteló leadatása minden óra elején a szaktanárnak (vagy akár az ofőnek)

2019. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
intő,fegyelmi, figyelmeztető: szaktanári osztályfőnöki, igazgatói, tantestületi, fegyelmi bizottsági,
2019. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!