Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megérné az iskolaváltás? ...

Megérné az iskolaváltás? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Üdv segítségeteket kérem!



Nos az a helyzet ,hogy most 9.osztályos vagyok informatika szakon , de az egyik szaktantárgy nem annyira tetszik/nyögve-nyelősen megy (programozás)

és ezért váltanék egy műszaki iskolába, mert az is érdekelt. Ti mit javasoltok? A negatívum hogy újrakéne járnom a 9.osztályt és nem biztos hogy a másik suli jobban menne.(Viszonylag jó tanuló vagyok 4.1) és már van egy jó baráti köröm is.(szerencsére mindenkivel jól kijövök )Lehet később jobban menne de nem tudom ( 4 évig van programozás) és sok tanárom mondta hogy ne menjek el.


Van rá esély hogy jibban fog menni?


Kérlek segítsetek!



2019. ápr. 25. 16:11
 1/7 anonim válasza:
100%
Óóó... Na ez aztán a nehéz kérdés! Szerintem maradj. Most csak azért mennél el, mert az egyik tantárgy nem tetszik? Na és? Tanulni kell. Írtad, hogy már van egy nagyon jó baráti köröd. (Tudom, hogy első sorban a tanulás a lényeg, de ez is számít.) Szerintem nem kéne iskolát váltanod. De igazából, ahogy érzed. Ha el szeretnél menni, menj. Nem egy idegen fogja megmondani a gyakori kérdéseken. :D
2019. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a szüleid tanácsát kérd, ők jobban ismernek téged.
2019. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben maradnék.


Mi a garancia, hogy az új iskoládban a másik szakmai tárgyat egy év múlva is szeretni fogod?

2019. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Feltételezem a programozás a tanítási módszer miatt vagy a minősége miatt nem megy.

Szakgimikben elég gyakori, hogy akár egy jött-ment papírral is taníthatsz szakmai tárgyakat, akár egy programozói OKJ végzettséggel. (Ismerek ilyen "tanárt").

A másik véglet meg az, amikor infó tanári végzettsége van az oktatónak amivel nincs is baj, de életében nem programozott egyedül, és csak diákkal vagy egy weboldallal "tanítanak". De igazából csak olvasnak. Fel. Szöveget. =Tanítás (?).

Ilyen ismerősöm is volt, amikor az egyetemen volt egy feladat és a mellveregetően büszke tanár haveromra ráírtam aki java-t tanít szakgimiben, hogy ezt a rövid feladatot hogy is kell csinálni.

Majd küldött egy linket, amin kb 150 oldalnyi szöveg volt, és mondta hogy ők ebből tanítanak, keressem ki.

Hát köszi, inkább mentem udemy-re.


Szóval szerintem ne válts sulit egy tantárgy miatt, és ne vesztegess el éveket az életedből. Kezdj el tanulni otthon magadtól programozást. Udemy, Edx vagy YouTube-n is van rengeteg videó.

Ahhoz hogy ne bukj meg, akár heti 1 óra gyakorlás is elég lenne. Gondolom a suliban már az alapokat sem adták át rendesen, szóval azzal kezdd és nem lesz semmi gond.

2019. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden szakon van nehéz tárgy. Ha váltasz, akkor ott valami más fog majd nyögvenyelősen menni. Az igazi kérdés az, hogy az informatika vagy inkább a másik szak érdekel jobban?
2019. ápr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából a másik is tetszik, de benne van a pakliban hogy nem lesz jó (persze az is hogy jó lesz) és lehet jövőre jobban menne
2019. ápr. 26. 12:30
 7/7 A kérdező kommentje:
a mostani
2019. ápr. 26. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!