Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 különböző helyszínen lesz...

2 különböző helyszínen lesz az emelt érettségim?

Figyelt kérdés

Kormányhivatalnál jelentkeztem, bioszból és kémiából (mindkettő emelt).

A kémia írásbelim és szóbelim nem ugyanabban az iskolában lesz. Ez szerintetek nem hiba? Mással is volt már ilyen?


Konkrétan úgy van, hogy a kémia írásbelim a volt középsulimban lesz, a dolgozatot is itt lehet majd megtekinteni, és a végső eredényhírdetés is itt lesz, de a szóbelim egy másik iskolában. Nem furcsa ez szerintetek?



2019. ápr. 26. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiba, nekem az emelt előrehozottam is így volt angolbó, illetve idén is így lesz az emelt kémia és a biosz is, úgyhogy ne aggódj emiatt!
2019. ápr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Nem elvileg nekem olyat mondtak hogy nem igen lehet sajat iskolában emelt szóbelizni vagy is legalabb is sajat tanárnál. Bár nem tudom lehet ez hülyeség de nyugi egyik ismerősömnek emelt törie ket kulonbozo iskolában volt es nem is ott tanult vagy is egyikben sem.
2019. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Igen, hiszem a saját iskoládban nem írhatod meg az emelt érettségit, illetve nem is szóbelizhetsz ott. Mint említettem, nem számít, hogy két különböző helyen lesz, biztosan így jött ki a beosztás. Nekem például a biológia írásbeli és szóbeli is ugyanazon a helyen lesz, a kémia viszont nem.
2019. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Igen, hiszem a saját iskoládban nem írhatod meg az emelt érettségit, illetve nem is szóbelizhetsz ott"


Te olvastad a kérdést? A volt gimiben fogom írni, szóval ezek szerint mégis csak lehetséges.

Emelt szóbelin meg vizsgabizottságok vannak. Attól, mert a helyszín adott, az nem azt jelenti, hogy annak az iskolának a tanárai fognak vizsgátatni. Ez nem olyan, mint a középszint. A vizsgabiztos meg biztos (:D), hogy más iskolából kerül ki és nem onnan, ahol zajlik maga a szóbeli.


De köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 27. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:
15%
Meglepő módon olvastam, a mondatom pedig az előző kommentelő válaszát erősítette meg. Nyilván, mivel te már nem állsz jogviszonyban a volt iskoláddal, ezért írhatod meg ott, de ha most végeznéd a középiskolát, akkor nem vizsgázhatnál ugyanott...
2019. ápr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az előző válaszolónak, azért írhatod ott ahol végeztél, mert nincs már ott jogviszonyod. Hiába van vizsgabizottság , nem minden iskola rendezhet emelt szintű vizsgákat és a diák aki jogviszonyban áll egy adott intézménnyel, nem is érettségizhet emelten a saját iskolájában
2019. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!