Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kémia emelt érettségi, hogyan?

Kémia emelt érettségi, hogyan?

Figyelt kérdés

Kémiából, emelten szeretnék érettségizni 2021ben.

A sulimba nincs kémia, ezért önszorgalomból tanulom kb 1 honapja..

Általánosban volt utoljára kémia (illetve 9.be komplex)

Szóval az alapoktól kell/kellett kezdenem.

Szerencsére elég jól fog az agyam de azért néha igencsak megakadok.

Most könyvtári könyvekből, 9.es 10.es könyvekből tanulok, ami általános és szerves kémia.

Szerintetek 2 év alatt önszorgalomból fel lehet keszülni, vagy magántanár nélkül lehetetlen?

Illetve milyen tankönyvekből érdemes tanulni?

Amik most vannak elég régi kiadásúak.



2019. ápr. 27. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki szerint fel lehet, van aki szerint nem. (Én egyedül készülök, majd júniusban elválik, hogy jól tettem-e :D)


Könyvek, amikből én készülök:

Mozaik Kémia 11-12 érettségi felkészítő (+feladatgyűjtemény)

Ehhez jól jönnek a 10-es és 9-es mozaikos kémia tankönyvek (az érettségi felkészítő néhol elég tömör), szervetlen kémiához meg általános iskolás könyvet is fel lehet lapozni, de én az Ennyit kellene tudni kémiából c. könyvből néztem ki dolgokat, amiket nem értettem.


Számolás tekintetében mindenki az Ötösöm lesz kémiából példatárá javasolja, így mást nem is ismerek (700+ feladat van benne, A, B, C, sokszor D veziókkal), kivéve a fentebb említett feladatgyűjteményt, abba van néhány számolás, bár nehézségét (akarom momdani, könnyűségét) tekintve vitatható, hogy az mennyit ér.

Én a példatárat nem fejeztem be, sokat átugrottam, de tapasztalatom szerint egy idő után az érettségi feladatok gyakorlása többet ér, mint az a könyv. Nem egy nyelvezetűek, egy szint után az érettségi feladatok könnyebbek, mint a példatár.

2019. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tokeletesen leirta az elozo felhasznalo,en kb mar csak erettsegikbol tanulok,de igen mozaik 11-12 ha pedig a szerves kemiat melyitened 10es mozaik, ha atlapoztad villanyi ketszintuje is jo,ugye au kitoltogetos,tehat csak azutan hasznald miutan mar tudod a kemia elmeletet... de a mozaik is teljesen jo,en neha eljarok tanarhoz ahol elakadok, 2 ev teljesen eleg, 1 ev alatt atveszed,mire ismetled mar kisujjbol fog menni,amblokk en napi tobb orat tanulok,reggeltol estig, 1 ev alatt keszultel fel a kemiara es a bioszra,orvosin sem lenne tobb idom a tobbi targyra,de igen 2 ev teljesen jo.
2019. ápr. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nyárra megveszem akkor a mozaikos 11 12.est és feladatgyűjteményt hozzá.

2019. ápr. 28. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Számoláshoz ez is elég jó lenne:

[link]

Úgy vezeti be a témaköröket, hogy először középszintű számolások lesznek benne, és egyre nehezedik, majd jön az emelt szintű, ahol ugyanúgy van egy fokozatosság benne.

Mindenképpen érdemes lenne a Te helyzetedben ezzel a könyvvel tanulnod, már csak azért is, mivel a mozaikos könyveket használod, ahogy írod.

Minden feladat le van vezetve benne.


A kísérleteket itt a neten megtudod nézni, ugye angol és magyar nyelven is találhatóak már kísérletek bemutatásával foglalkozó csatornák.

A magyarázatot leginkább angol nyelvűeknél található.

Sok kísérlet ebben a könyvben magyarázattal megtalálható:

[link]

(egyébként neten is megvannak magyarázva szövegesen, csak azokat össze kell szedegetni)

2019. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha már a mozaiknál vagyunk, most jut az eszembe, hogy a kísérletekhez ez is jó:

[link]

(bár ez a tananyagban előforduló kísérletekhez jó, és nem specifikusan a kijelöltekre, bár ezek alapján ha ezt a 200 kísérletet tudod, akkor nyert ügyed lesz, mert csak kopizzák őket)

2019. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem!

Koszonom a tippeket!

2019. máj. 5. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!