Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudok romániaiként...

Hogy tudok romániaiként magzarországi kozépiskolába jelentkezni?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok és Magyarországon szeretnék továbbtanulni. Az érdekelne hogy zajlik a felvételi a magyar iskolákba külföldiként.

2019. ápr. 27. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Oktatási minőség, leterheltség, stressz és a túl sok elmélet. Talán ez az a pár dolog amit érdemes elsőként említeni.


Az oktatás minőségén lehetne némileg javítani a tanárok fizetésének az emelésével. Nem várhatjuk el, hogy normálisan adjanak órát havi 130 ezerért 6 év egyetemmel a hátuk mögött. Így motivációjuk sincs, csak megélhetési tanárokká válnak. Ismerek személyesen is egy ilyen tanárt aki barátom. Förtelem.

A leterheltséget csak úgy lehetne megoldani, hogy 6 órától ne legyen több órája a diákoknak. Angliában megoldják a napi 5 órát 16 éves korig, az felett 18 éves korukig meg heti 3 napot járnak be. Ebből kiindulva, nem értem miért nem lehet megildani, hogy a magyar iskolákban csökkentsék a tanórák számát maximum hatra. Az utolsó évben csak az 5 kötelező érettségi tárgyat tanulnák, +1/2 tárgyat amit szabadon választanak. (1 lenne a minimum). Én például a tesinek sem látom értelmét. Jó, kell a mozgás meg minden, de had hagyjuk már a diákra, hogy mit és hol akar edzeni szabadidejében. Izzadtan meg menjél tanulni még fél napot.


A másik fontos tényező, a túl sok elmélet. Mindenhol mindent gyakorlatiasabban kéne venni, és mindenből csak azt kéne tanítani, ami előfordul a dolgozatban és vele együtt az egyetemen esetleg valamilyen mértékben, vagy az életben. Bármilyen órára ülsz be, a tanult anyag 80%-a felesleges, a fontosakat meg kihagyják.


Ezek dolgok megoldása után pedig a stressz is csökkenne a diákok körében, és jobban is teljesítenének tanulmányilag, jóval.


A magyar oktatás valójában sokkal jobban hasonlít az amerikaira (USA), mint mondjuk bármely fejlettebb európai országéra. Ami mondjuk nem kiváltság, mert ők is azon a véleményen vannak, hogy az oktatási rendszerük romokban. (Gimiig értem persze)

Érdekes egyébként, hogy egy fejlettebb ország oktatási rendszere minél lazább és minél jobban hasonlít az angolszász liberális oktatási rendszerre, annál magasabban van értékelve ranglistán és annál produktívabbak a diákjaik is.

2019. ápr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Upsz, nem értem miért ide került a válaszom, meg mernék esküdni, hogy nem itt kezdtem el írni O.o

Bocsi

2019. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!