Melyik szakma a job?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyiket válasszam:Műszaki informatikus vagy elentronikai technikus


Azt tudom hogy matek ill. Fiziktő


erős hármas/gyenge négyes vagyok mind kettőből


Melyik az érdekesebb? melyik a könnyebb?

melyikkel hol lehet elhelyezkedni?

melyikből van több sikerélményem?



szeretek barkácsolni is és a számítógéppel foglalkozni



2019. ápr. 27. 12:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Jobb*
2019. ápr. 27. 12:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Fiziktő ???
2019. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
bocs, fizika csak telórol írtam és gyorsan
2019. ápr. 27. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

szerintem az elektronikai technikusi.

én most kezdem BSc gazdinfót, de mellette pont ezt az okj-t megszeretném még csinálni.

2019. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En is az elektrotechnikust javaslom. Informatikat könnyebben lehet tanulni egyedül, audiktara módon, mint az elektronikát, elektrosztatikát, ahol nem árt, ha vannak műszerek stb. Infohoz elég egy számítógép, az meg gondolom neked is van. Továbbá informatika terén sok a kókler, pláne középfokú végzettség terén, a másik szaknal talán ez valamelyest kevésbé jellemző. A melyik az érdekesebb relatív. Kinek mi. Csak úgy mint a melyik a könnyebb is. KB egy szinten lehetnek. Technikuskent gyakran gyárakba mennek akik megepitik a mérnök által megtervezett elektromos dolgokat, vagy karbantartanak stb. De elég széles a kor, több helyre is lehet menni. Infoskent többnyire általános rendszergazdai feladatokat látnak al, vagy programoznak (ehez viszont tényleg jó kell lenni). Abból van sikerelmenyed, amelyik közelebb áll hozzád, és jobban megy. Mi vonz jobban? Áramköröket epitgetni, műszereket használni, mérni, tápot javítani stb vagy inkább programozni (nézz utána, ha nem tudod, hogy mi is ez), adatbazisokkal, weblapokkal foglalkozni.
2019. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!