Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendszeres szociális támogatás...

Rendszeres szociális támogatás egyetemen. Ezt most ugye félreértettem?

Figyelt kérdés

Szóval éppen próbálom kiszámolni, hogy mennyi szoctámot kapok majd az egyetemen a jelenlegi rendszer alapján...


Ezt találtam az idei évre


[link]


Ezen az oldalon a lap alján ha rákatintasz a 'rendszeres szoc támogatás' file-ra akkor azt adja ki hogy


'Kedves Hallgatók!

A leadott kérvényeitek alapján az Egyetemi Diákjóléti Bizottság meghatározta a Rendszeres

Szociális Támogatások mértékét. Az eddigi évek sávos meghatározásával ellentétben a

2018/2019-es tanév első félévében a Rendszeres Szociális Támogatás Egységes

Pontrendszerében meghatározott egy pont forintban kifejezett értéke került.

Ez alapján, az szociális támogatási pont értéke: 1200 forint

A Rendszeres Szociális Támogatás eléréséhez minimálisan szükséges pontszám: 20 pont

Mindezek alapján a Rendszeres Szociális Támogatások összegeit az alábbi módon tudjátok

kiszámolni: Kérvényetekre kapott pontszám * 1200 forint

Példa:

Rendszeres Szociális Támogatási kérvényre kapott pontszám: 37 pont: 37*1200 = 44.400, tehát

a kérvényező számára megállapításra került Rendszeres Szociális Támogatás havi összege:

44.400 forint.'


Én most kiszámoltam magamnak és ezek alapján


- kérvényező eltartója öregségi nyugdíjban részesül

- albérlet

- 200-244 km

- 40ezer / egy főre eső jövedelem


Ezek alapján 66 pontom van tehát 1200x66


Havi 72 ezer forint szoctámra leszek jogosult.



Mivan???


Valaki magyarázza el hol tévedtem el...


2019. máj. 2. 02:48
 1/3 A kérdező kommentje:

ja itt van a file


[link]

2019. máj. 2. 02:49
 2/3 anonim válasza:
Kedves kérdező! 1200x66=79200 forint. Sajnos nem értem, hogy mi a probléma?! Esetleg túl soknak vagy túl kevésnek találod? Szerintem jók a számok. Csak ugye ez hogy nem 72 hanem 79. Remélem sikerült segítenem.
2019. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves előző, igen, csak furcsállom, hogy valóban ilyen sok pénzt adnának, sosem hallottam még olyanról, hogy valaki ennyi pénzt kapna, ilyen 20-30 ezer forintokról hallottam eddig. Ismerek egyetemistákat akik más egyetemre járnak és hasonló anyagi helyzetben vannak mint én, de ők ennél sokkal kevesebb pénzt kapnak.
2019. máj. 16. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!