Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy vannak Magyarországon az...

Hogy vannak Magyarországon az osztályok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy Magyarországon hogy vannak az osztályok?

Csak hogy értsétek a kérdést: nálunk alapsuluba jársz 9 évet (1.-9.), aztán középsuli 4 év (1.-4.) aztán fősuli.

Csak az zavart össze, hogy azt hallottam hogy 10. meg 11. stb. és ez zavart össze.



2019. máj. 3. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
1-4. alsós általános, 5-8. felsős általános. 9-12. gimnázium. De vannak 6 és 8 osztályos gimnáziumok is.
2019. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-8. osztályig - Általános iskola. (2 felé van osztva, alsós és felsős, de általában 1 épület

)

9-12. osztály - Középiskola, ez lehet gimnázium, szakgimnázium/szakközép és szakiskola/szakmunkás. Itt 9. osztályt általában 14-15 évesen kezdik, ha nem buktak. Ezt azért írtam le, mert vannak országok ahol 1 évvel korábban kezdik az iskolát, és kor szerint osztanak be. (Például Anglia)


Gimnázium:

Ide azok mennek akik erősebbek humán tárgyakból és biztosak benne, hogy egyetemre mennek tovább. Érettségit ad csak.


Szakgimnázium/szakközép: Ide azok mennek, akik nem csak humánosak, de szeretnének az érettségi mellett szakmát is tenni, vagy csak tapasztalatot szerezni szakmai tárgyakból. Szakgimnáziumból van többféle: informatikai szakgimi, gépészeti, rendészeti stb.

4+1 év és tudtommal szakmát is kapsz. Ha akarsz, innen egyetemre is mehetsz ugyanúgy. A +1 év adja a szakmát. Ha azt nem vállalod be, akkor csak érettségit kapsz. De legalább mellette voltak szakmai tárgyaid is.


Szakiskola/szakmunkás: Érettségit általában nem ad, csak szakmát. (Értsd; szakács, festő, kozmetikus stb, de érettségit nem.)


Melyik a legjobb?

Ha nem tudod mit akarsz lenni ha nagy leszel, de erős vagy humánusabb tárgyakból, és mindenképp menni akarsz egyetemre/főiskolára, akkor gimnázium.


Minden más esetben a szakgimnáziumot ajánlanám, mivel ott némi tapasztalatot is szerzel, főleg ha azon a szakon vagy amit szeretsz/kinéztél.

Például ha informatikus akarsz lenni, akkor informatikai szakgimibe mész, ahol szerzel érettségit, mellette tanultál alapokat, programozást stb. Ha komolyabban gondolod, akkor ugyanúgy mehetsz egyetemre az érettségiddel. Ha nem, akkor meg ott a sima +1 év ami ad mondjuk egy Cisco papírt, rendszergazdát vagy valami.

2019. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én általános vagyok. Jövőre megyek 9.be (ez itt még mindig általános). Az volt a tervem hogy középsikolába Pestre megyek. Mi lesz ha én már kijártam a 9.et és akkor megyek Pestre iskolába?
2019. máj. 3. 19:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdesz középiskolában, a 9. osztályt igazoló bizonyítványoddal, és feltételezhetően itt kilencedikben kell kezdened. Szóval 4 év lesz ugyanúgy az érettségid, hiába van meg a szlovák 9. osztály. Legalábbis szerintem. Sokan Magyarországon belül is évismétlésre vannak kényszerítve, mert másik iskola, másik szak, ergo újra kell kezdeni..

Hány éves leszel akkor?

2019. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A #2 válaszolót kiegészíteném annyival, hogy a gimnázium nem szükségszerűen humán. Vannak reálos vonalú gimik, nyelvet előtérbe helyezők vagy teljesen általánosak is.
2019. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gimnázium nem feltétlenül humán, a legtöbben van full reál szak, fizika-matematika-kémia-infó.
2019. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!