Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Két hónap alatt meglehet írni...

Két hónap alatt meglehet írni egy szakdolgozatot informatikai képzésen?

Figyelt kérdés
Sajnos komoly családi problémák miatt egész tavasszal nem tudtam koncentrálni a szakdolgozatomra ráadásul elég depressziós korszakom van jelenleg szóval kedvem se nagyon volt eddig megírni meg alapból számomra nehéz témát is választottam, de most már muszáj valamit csinálnom. Jelenleg már csak ez van hátra az abszolváláshoz és az lenne a célom, hogy még a vizsgaidőszak végéig meg tudjam írni (július első hete), hátha megadna rá egy jegyet a témavezetőm és abszolválhatnék, hogy már csak az államvizsgára koncentráljak. Azért lenne fontos az abszolválás, mert a következő félévem már biztosan fizetős lenne és nem szeretnék csak a "Szakdolgozat-3" tárgy miatt fizetni egy csomó pénzt (szakdoga tárgyból 3 félév van összesen) illetve ha egész nyáron mégse haladnék a szakdogával, akkor már abszolválás után (vagyis nem kell már félévet fizetnem) tudnék témát váltani. Vagy ez hogyan működik? A szakdogára csak abban a félévben lehet jegyet kapni, amelyikben már le is adom beköttetve, plágiumkeresővel átfuttatva tökéletes állapotában és nem a tanár kedvességén múlik, hogy vizsgaidőszak végén ad jegyet, amivel végleg le tudna zárni?

2019. máj. 5. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Alapszakos szakdogát szerintem simán meg lehet írni, de akkor tényleg csak ezzel foglalkozz, úgymond "főállásban", napi 6-8 órában. Egyébként én az alapszakos szakdogámra 10 kreditet kaptam, nem tudom te mennyit, de ugye elvileg 1 kredit az 30 óra elfoglaltságot jelölne, tehát gyors fejszámolásom alapján is sikerülnie kell két hónap alatt.
2019. máj. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"de ugye elvileg 1 kredit az 30 óra elfoglaltságot jelölne, tehát gyors fejszámolásom alapján is sikerülnie kell két hónap alatt"


Azért ez nem ilyen egzakt számolgatáson alapul. Olykor menni kell konzultációra, könyvtárba, végig kell bújni a könyveket, hogy egyáltalán tudjam miről kellene írnom. Akkor kiszedni a lényeget. Lehet, hogy nem tudok eleget írni, akkor megint forrás után keresgélni stb.

2019. máj. 5. 16:18
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem számolgatáson alapul? Hát azzal kezdted, hogy 2 hónap alatt meg lehet-e írni. Ez már alapból számolgatás. Persze, kutatni kell, olvasni, jegyzetelni, konzultálni. Ez mind a szakdogaírás része, nem igazán értem, hogy mit akarsz mondani azzal, hogy ezeket kiemeled. A szűken vett írás, tehát a Wordbe pötyögés a legvége, az egy 30 oldalas alapszakos dolgozat esetén nagyon maximum két hét, és akkor szerintem megengedő voltam. És akkor van 6 heted a kutatómunkára, ami szerintem bőven elég, megint csak feltéve, hogy más dolgod nincsen ezalatt.
2019. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3: De gondolom, hogy a kutatómunkát a gépeléssel párhuzamosan kell végezni, mert nem úgy kell szakdolgozatot írni, hogy elolvasok jópár könyvet A-tól Z-ig majd amit összerakok a fejemben, azt egy az egyben egyhuzamban legépelem word-be, hanem a - már összeállított tartalomjegyzékhez - összeollózom a szöveget a forrásokból. Jól mondom? Az a baj, hogy fogalmam sincs hogyan kellene csinálnom. Egy "szakdoga specialista" oldalon megvásároltam a tartalomjegyzéket és az ahhoz szükséges irodalomjegyzéket, ami majd a szöveggel együtt kitöltené a minimum 10 oldalt. Már el is kezdtem "kitölteni" az elméleti tartalomjegyzéket, de fogalmam sincs célirányosan hogyan kell egy komplett szakdogát megírni és hogy fogom folytatni, mert sok dolgot azt se tudom hol keressek. Másrészt azt se tudom, hogy ez a tartalomjegyzék jó lesz-e. A legszörnyűbb, hogy hiába értek sok mindenhez az informatikában és hiába tanultam meg mindent az egyetemen, ezeket azonban célirányosan sikerült teljesíteni (meg volt adva mit kell tanulni és megtanultam) ellentétben a szakdogával, ahol nekem kell kiagyalni mindent, másrészt olyan témát választottam amiről egyáltalán nem tanultunk, ergo semmilyen egyetemi ismeretanyagot/tapasztalatot nem tudok felhasználni.
2019. máj. 5. 17:11
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Nincs olyan, hogy kell, mindenki a saját módszere alapján ír. Mondjuk tartalomjegyzékkel kezdeni és ahhoz írni a szöveget elég fura, de te tudod. Ez általában fordítva történik. Egyébként nem kell könyveket elolvasni egy szakdolgozathoz, elég publikációkat vagy releváns fejezeteket.
2019. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5: "Mondjuk tartalomjegyzékkel kezdeni és ahhoz írni a szöveget elég fura, de te tudod. Ez általában fordítva történik."


De akkor honnan tudjam, hogy milyen jellegű szöveget írjak bele? Nem úgy lenne-e érdemes előtte kategorizálni, hogy mondjuk:

1. fejezet: Kiskacsa születése

2. fejezet: Kiskacsa élete

3. fejezet: Kiskacsa hobbijai

Ne nézz hülyének most jobb példa nem jutott eszembe. :D

És először szerintem ezeket a pontokat kellene bőven kifejteni, minthogy kiskacsáról leírsz mindent amit csak eddig írtak róla mesekönyvekben/publikációkban, aztán széttördeled az alapján, ami "kiad" egy tartalomjegyzéket. Vagy tévedek? Ha igen, akkor elmagyaráznád nekem?

2019. máj. 5. 18:29
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez így nem fog menni. Lehet hogy bölcsészképzésen megcsinálják ezt, de az informatikai képzés ennél sokkal többet kíván.


Amit tudok javasolni, hogy adj be a dékáni hivatalhoz méltányossági kérelmet, amelyben a családi problémákra hivatkozol. Egyedi elbírálás alapján megoldható az, hogy a határidőket néhány hónappal kibővítsék.

2019. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Simán meg lehet csinálni ennek a fele alatt is, bár azt azért nem ajánlom.

Ne hallgass a többiekre, teljesen jól gondolod, szerintem minden ismerősöm így csinálta ahogy mondod, azt leszámítva, hogy nem könyvtárakba jártak, hanem az interneten szedték össze a tudást.

Mivel informatikus vagy feltehetőleg egy problémát és annak megoldását kell tárgyalnod kb. 40-50-100 oldalban.

Nyilván nem egy hello world megírása a cél, de egy szakdolgozatban nem kell megváltani a világot sem.

Senkit nem ismerek aki 2-nél többet konzultált a konzulensével, alkalmanként 1 óránál pedig azok sem voltak hosszabbak.

Válaszd ki, hogy mi a feladat amit még kell oldanod. Vázold a lehetőségeidet, azoknak előnyeivel és hátrányaival.

Ez önmagában elvisz 5-10-15 oldalt, Csináld még az egyik módszerrel, írd le, hogy mit csináltál részletesen és miért azt csináltad, majd értékeld ki, hogy mit kellett volna másképp így utólag, vagy milyen további lehetőségek vannak. A megoldást bontás szét sok sok lépésre, könnyebb lesz megoldani, megérteni és leírni is.

Ha kell további segítség, írj bátran.

Nincs veszve semmi fel a fejjel.

2019. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 Akkor te hová jártál? Mucsuraröcsögére? Mert nálunk a heti konzultáció kötelező volt.
2019. máj. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A BME-re, de majdnem
2019. máj. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!