Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a biztosíték, hogy az...

Mi a biztosíték, hogy az érettségi javításakor a tanár nem csal a diák javára egyéb okokból?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a tanár a diák rokona, vagy netán anyagi juttatást kap egy politikustól, esetleg halálosan megfenyegetik, ezért az adott diák érettségijét úgy javítja ki, hogy a hibás válaszokat is elfogadja és maximum pontot ad rá. Ezt ki ellenőrzi, hogy nem így van? 2 tanár javítja, vagy egy másik átnézi? És ha mindkét tanár esetén fennáll ugyanaz a körülmény? A jegyző mit csinál, mennyire ellenőrzi az ilyesmit? Valahogy az az érzésem, hogy az érettségi javítása is annyira megbízható, mint amikor aláírjuk a szerződési feltételeket, hogy "elolvastam", miközben egy betűt se. Mi a garancia, hogy tisztességesen értékelik a diákokat?

2019. máj. 6. 11:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj a javítókulcs szerint javítania.
2019. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hibás választ nem fogad el. Nincs az a nyomás. Ha bekéri pl egy vizsga elnök, akkor ott a tanárt felfüggeszik és eljárás indulna ellene. Ezt mindenki tudja, ilyennel nem játszanának, más módon esetleg lehetne csalni, de amit mondasz olyan nincs. De ellenőrzés bármikor lehet és ott mindenki bukik.
2019. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
miért tenne ilyet egy tanár?
2019. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Leírtam a kérdésben, hogy miért tenne ilyet egy tanár. :D Emlékszem, volt egyszer egy bizonyos nyelvvizsga botrány, ahol benne volt mindenki a buliban: a vizsgázók, az egész nyelviskola, még sok rendőr is ráadásul, akik szintén kaptak nyelvvizsgát. :D XD Gondolom az érettségi elnök és a szaktanárok egyazon munkaközösségből vannak, már csak nem jelentenék fel a kollegájukat... Egyszerűen nem látok garanciát arra, hogy biztosítéka lenne a tisztességes javításnak. Az rendben, hogy a javítókulcs alapján kell javítania, de ha nem ellenőrzi olyan személ, aki független és szigorúan betartja a szabályokat, akkor tök mindegy az előírás. A tömegközlekedésen is előírják, hogy jegy nélkül nem szabad utazni, aztán ha nem jön az ellenőr, akkor mintha mi sem történt volna.

Ezzel csak annyi a bajom, hogy azokkal a diákokkal tolnak ki, akik tisztességgel tanulnak, és velük szemben jogtalan előnyökhöz juttatnak bizonyos diákokat, így azok bekerülnek egyetemre a magas pontszámukkal.

Nekem konkrét tudomásom van érettségi csalásról, amit maga a tanár követett el, de az pitiáner kis semmiség volt, ezért gyanakszom, hogy nagyobb csalás is elkövethető és nincs semmi biztosítéka ennek megelőzésére.

2019. máj. 6. 11:49
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van, hogy néha jönnek felügyelők váratlan ellenőrzésre, meg be is kérhetik akár az összes érettségit ellenőrzésre. Meg szóbelin is ugye van olyan vizsgabiztos, aki még kávézni se megy ki. Hiába cigizik egész nap nem gyújt rá és a teremből semmilyen indokkal nem is megy ki. Ott látszik minden.
2019. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
87%

Istenem de naivak vagytok.....

ahol én voltam tanár ott olyanok voltak hogy


a) a tanár a rossz érettségit író diáknak odaadta az érettségit érettségi nap után hogy vigye haza a diák otthon „megírta“ (= kimásolta a netről az addigra már nyilvános megoldásokat....)

b) a rossz érettségiket író diákokat érettségi nap után behívták leültek egy tanteremben, és egy szakos tanár diktálta nekik a helyes válaszokat ők meg a saját kézírásukkal írták be az addig üres lapra a jó választ


de a saját szememmel láttam azt hogy olyan diák érettségije is sikeres lett (hogyan... khm) aki fizikailag nem volt jelen a vizsgán. Na azt hogy? Hát úgy hogy utólag megírta /megírták helyette és kész


És ezen esetekben a lebukás esélye NULLA hiszen bizonyítsd azt te be utólag hogy adott diák pl megkapta kézbe az érettségi feladatlapot hogy hazavihesse tölteni...


Naivak vagytok de nagyon!



„szóbelin is ugye van olyan vizsgabiztos, aki még kávézni se megy ki. „


És lassan 20 éve érettségiztetek de ilyen vizsgabiztos az életben nem láttam. Nagyon naivak vagytok. Nagyon.

Jön megy volt olyan elnök aki többet volt kinn mint benn. De olyan elnök kis volt aki álmatag szemekkel nem látok és nem hallok alapon nézte ahogy a szóbeli a diákok a netről okosteefonnal ollózzák össze a választ és aztt amit ott kiollóztak később felolvasták szóról szóra....

2019. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

2 vizsgán voltam eddig. Egyiknél 1 elnöl volt, az mindíg kint volt valakivel, evett ivott. Ha bent volt, akkor a vizsgázóknak segített.


Másik vizsgámon 4 vizsagabiztos volt a terembe. Ebből 3 mindíg bent volt. Mind a hárman cigiztek is és egyik se ment sehová. Van olyan tanár ismerősöm, aki szintén volt jelen érettségin, ahol reggel a vizsgaelnök beült és az utolsó gyerekig nem evett, nem ivott, wc re se ment ki. Ott ült végig. Nem egy ilyen van, az hogy te még nem találkoztál hasonlóval attól még nem mi vagyunk naivak.


Más módon vóban puskázhatnak, mint ahogy írtam is, de a fent említett módon nem.

2019. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Mi nem fenyegettük meg halàsosan a tanárainkat, mégis azt ígértèk, hogy segítenek nekünk. Pl olyan tollal írtunk, mint a tanár, így ki tudja helyettünk tenni a vesszőt, stb.

Valakinek 1-2 ponton múlhat, hogy felveszik-e egyetemre, aki jófej az segít

Aki meg nyomorék az még a jót is àthuzza kèkkel.

2019. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Naivok vagytok tényleg. Töri érettségin már jóval 10 évvel ezelőtt. Fogta magát a töri tanár bement a vizsgára és elkezdte mondani a megoldásokat. Így oldják meg.. vagy úgyhogy a delikvens nem ír semmit a lapra és utólag tölti ki.
2019. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy itt a példa: rendőri szakközepbe mindenkit átengednek. Ha hülye vagy és megbuknál akkor is sikerül. Ott senki se bukhat. Kell a rendőr. OTT a megoldásokat is megkapod.
2019. máj. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!