Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előnyt jelenthet a késöbbiekbe...

Előnyt jelenthet a késöbbiekben az orvosin?

Figyelt kérdés

Egészségügyi szakgimibe járok, és már 10.be elég komolyan tanuljuk az anatómiát, latint, és egyéb egézségügyi tárgyakat.

Jövőre, biokémia es belgyógyászat is lesz.

(tudom, nyilván egyik se meg se kozeliti az egyetemi szintet de alapnak jok).

Szerintetek ez nagy előnyt jelent majd az egyetemen?



2019. máj. 7. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha csak 10 perc tanulást meg fogsz tudni spórolni magadnak, technikailag már az is előny. Gyakorlatilag látványosan nem lesz könnyebb a dolgod, mert az egyetemhez képest elég felületesen tanítják ezeket a tárgyakat.
2019. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebbséget igen, előnyt talán nem. Én a TTK-n (régen) tapasztaltam, hogy a szervetlen kémiában a Petrikben végzett csoporttársam számára milyen könnyebbséget jelentett, hogy ő már tanulta részben azt, ami mások számára újdonságot jelentett.
2019. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Nem.


Egyrészt, azt az anatómiát, amit most tanulsz, egyetemig százszor elfelejted, másrészt, amit most komolynak hiszel, arra majd egyetemen rájössz, hogy semmi nem volt az égvilágon. :D

Latin talán egy ici-pici előnyt jelent, hogy hallottad már előtte a szavakat, de a nyelvtant addigra szintén el fogod felejteni.

2019. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
mi a francért felejtené el ha suli után akar orvosira menni?! addig meg használni fogják
2019. máj. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy kis előnyöm azért csak származik belőle, igaz nemsok, de minimális igen.
2019. máj. 8. 07:44
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem a kérdést. Ha most mondjuk, hogy igen, valamennyi előnyt jelent, akkor megnyugszol és jobban fogsz aludni? :D

Persze előny, mert ha az alapokra nagyjából emlékszel, akkor 200 helyett csak 150x kell majd újra elolvasnod a megjegyzéshez.

2019. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem. Minimális előny lesz maximum.

Latint tanulni a XXI. században maximum egy a rómaiakra specializálódó törisnek éri meg. Az orvostudomány nyelve már rég nem a latin, hanem az angol. Az egyes szervek, betegségek stb. neve persze a hagyományoknak megfelelően általában latin, de például a latin nyelvtani ismereteknek semmi jelentősége sincs orvosin. Anatómiának annyi értelme van, hogy a rohadt nagy anyag kb. 5%-ról már hallottál... belgyógyászatot gimiben tanítani vicc. Inkább lenne normális alap biológia tudásotok.


Ezeknek a szakgimiknek kb. annyi értelme van, hogy már alapból kissé szakbarbárként érkeztek az orvosira szemben a sima gimiből kikerülők jó esetben korrekt általános műveltségéhez képest...

2019. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Ja, mert szerinted direkt felejtünk el dolgokat, és csak úgy könnyen a fejünkben tartunk minden infót, amit szeretnénk éveken át, nem? :)

Csak úgy megsúgom, pár hónappal anat vizsgák után orvosisknt is sok mindent elfelejtek, nemhogy még olyasmit, amit még középsuli elején tanultam. :D

2019. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy előnyt jelentene, vagy ahogyan az előttem írók is írták, egy kicsi könnyebbséget, de ahhoz, hogy egyáltalán fel is vegyenek (ergo, hogy egyáltalán legyen esélyed kihasználni az előnyödet), amire legjobban összpontosítanod és fókuszálnod kéne az az emelt biológia és kémia érettségi. Az emelt bioszban viszont nem csak embertani részek vannak, bár esszénél jó eséllyel kapsz egy embertanos témát, de az akkor is max 20 pontot jelent. Nem szemétkedni akarok, félre ne értsd, csak tényleg ezekre kell a legjobban odafigyelned elsőkörben. Sok sikert, remélem eléred a célod! :)
2019. aug. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelentem, felvettek és tényleg hangyafsznyi a középsulis anat, akárcsak az első anat vizsgáhozképestxd
2022. máj. 14. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!