Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek hogy sikerült az idei...

Kinek hogy sikerült az idei angol érettségi? Mit gondoltok az igaz/hamis/nincs elég információs feladatról az olvasáskézségben?

Figyelt kérdés

2019. máj. 9. 21:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én emeltre mentem, olyan 75-80%-ra számítok. Közepező osztálytársak szerint nem volt nehéz a feladatsor.
2019. máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én nem élesben írtam meg, hanem itthon gyakorlásképp. De ettől függetlenül két pontot veszettetem azon a feladaton, nem tartom teljesen reálisnak és abszolút kikövetkeztethetőnek 1-2 kérdést. Az össz eredmény ettől függetlenül 95%lett.
2019. máj. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Aki nem képes minimum középszinten megtanulni egy idegen nyelvet, annak semmi keresnivalója felsőoktatási intézményben, az ilyen ember amúgy sem fogja semmire vinni az életben, és különben is hülye, mint a segg!


Nekem 16 évesen már megvolt az angol középfokúm, 18 éves koromra angol irodalmat olvastam és szaknyelveket. 20 éves koromra meglett a felsőfokú vizsgám. Ezt követően szaknyelveket tanultam, bármiféle nehézség nélkül.


Az idei tételek is gyanítom, hogy emelt szinten is nevetségesen egyszerűek, 60 perc alatt meg kellene tudni oldani az egészet.


Szótanulásnál fogod és egy délután betanulsz 500 szót. Ha a tanuló gyengeelméjű, akkor legyen egy teljes nap. A nyelvtan egtanulására és alkalmazására sincs kifogás!


A nyelvtanulás a legkönnyebb dolog a világon, nincs olyan, hogy nyelvérzék, csak lusta tanuló!

2019. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Előzőnek: Sok ember van, aki csak az anyanyelvét beszéli, mégis nagyon sokra vitte az életben. Szerintem gondold át, amit írtál.
2019. máj. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hülye, mint a segg. Szívesen összehoználak az orvosis ismerősömmel, aki lehet, hogy angolul nem tud jól, alig-alig lett meg neki a B2 egyetem alatt és azóta is makog, de úgy vágja a kémiát és a bioszt, ahogy te az életben nem fogod (persze most kitalálod, hogy te ezekből is zseni voltál, igaz?). Emberéletekről fog dönteni, talán a tiédről is egyszer. Majd elhajtod, hogy téged csakis olyan orvos kezelhet, akinek felsőfokú nyelvvizsgája van, elvégre akinek nincs, az “hülye, mint a segg” és “semmire sem viszi az életben”? Szánalmas vagy.

Egyébként a nyelvtanulási “tippjeidről” süt a hozzá nem értés, ezek után erősen megkérdőjelezem a komment többi részének igazságtartalmát is. Kérdezz csak meg bármilyen nyelvtanárt bármilyen nyelvből, hogy van-e értelme pár óra alatt 500 szót tanulni. De persze te nyilván jobban tudod náluk.

2019. máj. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Igen, van értelme.


Minden más, csak kifogás. Az a nyelvtanár aki pedig ezzel nem ért egyet, szintén csak a lustaság pártfogója.


Le kell ülni, A SZAVAKAT BE KELL MAGOLNI. Nincs kifogás, nincs más megoldás, nincs kibúvó.


Csak fogyatékosok vannak, lusták, tanulni nem akarók, beleszarom emberek.


Én nyelvtanárként szintén leülök és magolom a szavakat. Nem ismerek kifogást ez alól.


Az orvos ismerőseiddel pedig szívesen elbeszélgetek, egy-két nyelvtani, nyelvészeti keresztkérdés után szerintem köpni-nyelni nem fognak tudni :)

2019. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanár vagy, aha. Én meg a római pápa személyesen. Ha mégis az vagy, te vagy a szakma szégyene, abból a fajtából, aki miatt megutálják a diákok a nyelvet, különösen a gyerekek.

Tehetnél te fel aztán amúgy mindenféle kérdést az orvosisoknak, egy pillanatra sem érdekelné őket a hencegésed, hogy mennyire jó vagy, mert nekik nem létszükséglet a tökéletes nyelvtudás. Nem árt persze, ha van, de undorító olyat mondani rájuk, hogy hülyék, ha nem beszélnek jól. Amúgy meg ők is ízekre szednének téged szerintem már a középiskolás bioszanyaggal is, csak nem tennék, mert értelmesebb emberek nálad.

2019. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Már bocs, de mégis mit lehet mondani arra, aki nem tud egy délután alatt megtanulni egy adott nyelvtani szerkezetet és helyesen alkalmazni azt?


A hülyén kívül nem jut más szó eszembe.


Hiába vágsz fel az orvos ismerőseiddel, szinte biztos, hogy elemi nyelvtant kellene tanulniuk, mielőtt nyelvtanulásba kezdenek. 30 évesen.


Ne ez a szégyen.

2019. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Ja és miattam utálják a tanulók a nyelvtant vagy nem, a gyengeelméjű nyelvtanulók több mint a felét rendszeresen buktatom.


Az egyeseket is lazán osztogatom, nem érdekel a kifogás. Ha meg emiatt kirúgnának egy isolából, az az iskolai vezetés gyengesége és beszarisága. Majd elmegyek másikba :D


De nem fognak, mert nekem a vezetőség nem egyszer elmondta, hogy sok ilyen tanár kellene.


Nem kegyelmezek a hülyéknek, vagy megtanulják a szavakat és a nyelvtant, vagy mehetnek a levesbe. Nálam EZ A SZABÁLY.


És igen, a tanári jogkör teljes szigorával lesújtok minden lusta és motiválatlan nyelvtanulóra!


Ezekhez a mai elkényeztetett hülyékhez nincsenek más eszközök. Az olyan tanárok pedig mint ÉN több kellene.

2019. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Te vagy a szégyen, hogy ismeretlen embereket fikázol. Mellesleg az előbb itt még az 500 szavas tippedet vettem elő. Nagyon nem ugyanaz egy db szerkezetet begyakorolni vagy 500 szót megtanulni ugyanannyi idő alatt. De ha te ezt tapasztalt nyelvtanulóként (és állítólag tanárként) nem érzed, ott bajok vannak és nem kéne talán ilyen szánalmas stílusban kioktatni mást. Az meg vicces, hogy elvileg én vágok fel, na de te akkor mit csinálsz?! Olyan magas lóról beszélsz, hogy csoda, hogy nem vered a fejed a Holdba róla.

Egyébként szó sincs róla, hogy ezek az illetők nem tudnának megtanulni egy középfokig (sokaknak meg is lett, csak nem használják és felejtenek, mert nem kell nekik) vagy akár tovább is. Csak éppen vért izzadnak, pedig (veled ellentétben én látom is, hogy) sok energiát fektettek bele már a gimiben is, én is sokszor tanultam velük. Nekik más terület megy kiválóan és nem fognak erőlködni egy olyannal, amire nincs feltétlenül szükségük (nyilván nem is készülnek külföldre). Ezért gusztustalan dolog így elítélni őket, magadat meg fensőbbrendűnek érezni csak azért, mert itt fitogtatsz valamit, ami neked megy, nekik meg nem. Mindenki jó valamiből, ha ez esetleg újdonság lenne a számodra. Bizonyára te háborodnál fel a legjobban, ha valaki hülye seggnek titulálna csak azért, mert nem fújod kívülről Petőfi életét, József Attila műveinek elemzését vagy épp a ‘48-as forradalmat részletesen, esetleg Mezopotámia történelmét. Hogy csak olyan példákat említsek, amiket magolni lehet, mint a szavakat (bár tanárként illene tudnod, hogy a klasszikus “tanuljunk meg x db szót” a szótárfüzetből-módszerről igen sokszor mondták már, hogy mennyire haszontalan szemben pl a lassabb, de hatékonyabb példamondatok írásával a megtanulandó anyagot felhasználva).

2019. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!