Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 200 oldal megtanulható 5 nap...

200 oldal megtanulható 5 nap alatt?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egyetemre járok, kb 200 oldal tanár által kiadott jegyzet áll rendelkezésre. Egy magolós de némi logikát is igénylő műszaki tantárgyról van szó, szárazabb számszerű adatokkal. Technológiák definíciói is ugyanúgy előfordulnak.

A kérdéseket nem tudom előre, de lehet számítani rá mit rak bele, mik a kedvenc témakörei.

Nem teljesen új az anyag, zh-kra már készültem.

5 nap intenzív tanulás elég erre a 200 oldalra? Vizsgán legalább 50% azaz kettes a cél.



2019. máj. 10. 01:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a 200 oldal nem tömör összefüggő szöveg, vannak ábrák is amiket elég megérteni. Nagyjából 170-180 oldal lehet a tiszta szöveg.
2019. máj. 10. 01:07
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldható ha valóban tanulsz. Nekem már nem menne, sajnos darabokban már a memóriám 34 éves koromra. De gyanítom te nem itt tartasz. Régebben ment volna nekem is úgy gondolom. Úgyhogy szerintem igen. De látod, most is ide írsz, minthogy magolnál bro 👍
2019. máj. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Memóriámmal nincs baj, de ennél azért több időm szokott lenni a tárgyakra.

Hajtani fogok és remélem sikerül.

Mára végeztem, csak gondoltam megkérdezem van-e valakinek hasonló tapasztalata.

Köszi, és jöhetnek még válaszok!:D

2019. máj. 10. 01:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Alaposan megtanulni igen nehéz 200 oldalt, hogyha A-Z-ig tudni akarod az egész jegyzetet.


Inkább a lényeget tanuld meg.


Egyszer mindenképpen eltudod olvasni, hiszen 200 oldal nem sok. Pár óra alatt megvan. A lényeget kiemeled vagy kijegyzeteled papírra, wordbe vagy ahogyan neked kényelmesebb majd tanulni. Így a 200 oldalt leröviditetted. Így egy röviditett változatot hozol létre ugyebár, amit már simán megvan így 5-nap alatt. Ha a lényeget tudod, akkor mellé lévő körítést már eltudod mondani. Az ilyen műszaki tárgyaknál sokszor lehet, elhitetni azt a tanárokkal, hogy márpedig te tudod az anyagot, még akkor is, ha mégsem tudod. Sokszor nincs rossz válasz, mert mondassz valamit az valamilyen szinten jó és majd a tanár megmagyarázza. :) Velem előfordult már szóbeli vizsgán, hogy valamilyen téma merült fel, fogalmam sem volt, hogy mit kéne mondani, de véletlenszerűen valamit bemondtam és akkor már a tanár folytatta tovább, hogy igen-igen olyan is van, jól tudom..blablabla, aztán ellett terelve ezzel a figyelem.


De, ha a lényeget kiírod és megérted akkor a többi jön magától. Én így csinálnám. Sok sikert. :).


Bár itt az sem mindegy, hogy szóbelis vizsga vagy feladatok lesznek, az elméleti rész tippelős-e? Szóval úgy kell felkészülni, hogy tudod miből áll a vizsga, de ezt neked kell tudnod. Gondolom korábbi vizsga feladatokat tudsz szerezni másoktól. ;)

2019. máj. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
200 oldal 5 nap alatt fél lábon állva is megtanulható.
2019. máj. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem fogod megtanulni. Nem azárt, mert nem lehet, hanem mert eddig is lusta voltál készülni folyamatosan, és az emberek nem változnak. Mondom ezt úgy, hogy egyetemen rengeteg zh-t buktam el én is pont a "majd megtanulom gyorsan előtte" házzállás miatt. Sose sikerült, aki nem tanult tegnap, az ma se fog.
2019. máj. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én elolvasnàm az egészet vagy kétszer. Utána a fontosabb témákat külön kigyűjtenèm, legalább a lényeget. A lényeget megtanulnàm(szerintem egy 10 oldalba össze lehet sűríteni a fogalmakat, összefüggéseket).

+olvasnám újra meg újra az egészet, ha marad időm.

Nekem bevàlt eddig ez a technika. Elmélyülni 200 oldalban már 5 nap alatt nem is lehetne. Ha érted és a főbb pontokat tudod, akkor egy kettest csak össze lehet kaparni.

2019. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Naponta megtanulsz 50 oldalt. Az utolsó nap ismételsz. Simán meg lehet tanulni.
2019. máj. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha kettes a cél, simán megtanulható.


Írj puskát! Nekem mindig volt. Szinte sosem használtam, de a puska írásával már egyszer kiemelem belőle a lényeget, újra átolvasom, leírom, rögzül... lényeg, hogy kézzel írott legyen.

2019. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Írj puskát! Nekem mindig volt. Szinte sosem használtam, de a puska írásával már egyszer kiemelem belőle a lényeget, újra átolvasom, leírom, rögzül... lényeg, hogy kézzel írott legyen."

Ezt egyenes, gerinces emberek egyszerűen tanulásnak hívják: igen, kiemelik a lényeget, leírják, újra átolvassák, akár megint leírják, stb., amíg nem rögzül. És nem viszik be a vizsgára a vázlatot.

2019. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!