Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki már volt ilyen helyzetb...

Valaki már volt ilyen helyzetben, hogy egy tárgyat másik iskolában kellett tanulnia? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy olyan tantárgyból akarok érettségit tenni, ami már nem szerepel a sulim tantervében (5 éve átalakították az iskola képzését). Ezért megkérdeztem egy tanárt, aki régen oktatta ezt a tárgyat, és azt mondta, hogy csak úgy tehetek belőle érettségit, ha bejelentkezek egy másik gimibe, és ott vizsgát teszek. De lehet hogy ott is be kell járnom órákra.

Ilyen esetben ez hogy működik? Mi van, ha ütközik egy órámmal és nem tudok bejárni? Abban a másik iskolában is ugyanúgy kapnék jegyeket?

Aki tanult már így, légyszi írja meg a tapasztalatait!


2019. máj. 10. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég csak érettségi vizsgára jelentkezned,a felkészülést neked kell megoldanod. Meg a vizsgáztató tanárral konzultálni, hogy milyen tételsort ír ki.
2019. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, de mi a helyzet, ha be akarok járni? Arra nincs mód, hogy részt vegyek az órákon? Lehet, hogy bizonyos anyagrészeket nem tudok egyedül megérteni.
2019. máj. 10. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha egyszer időben nem tudod megoldani, akkor ez fizikailag lehetetlen. Marad a magántanár. Időhatékonyabb is.
2019. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jártam magántanárhoz, de jövőre már nem tud engem vállalni, úgyhogy más megoldást kell keresnem.

De azóta beszéltem a tanárral mégegyszer és azt mondta, hogy meg tudjuk oldani, hogy bejárhassak az órákra, majd év elején egyeztetünk erről.

2019. máj. 19. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!