Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelten miért 60%-tól van meg...

Emelten miért 60%-tól van meg az ötös?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nehezebb meg ilyesmi, de egy 60%-os emelt szint az még jónak számít szerintetek?

Nekem az a tapasztalatom, hogy érettségin nem számít egyáltalán az érdemjegy, a százalék a fontos, nem? És egy 60%-os ötös meg egy 80%-os ötös közt nagy különbség van.



2019. máj. 10. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

a % a fontos ahogy mondod. egy 60%-os emelt szerintem nem jó teljesítmény.

én angol tanáris vagyok nekem 80% lett az emeltem ami szintén nem a legjobb, de egyik barátnőm 60%-el csúszott át, és eléggé meglátszik kettőnk között a különbség. kicsit gáznak tartom hogy egyetemen is félig angolul félig magyarul mond el valamit :D

2019. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Egyrészt azért, mert ezt az előírást hozták meg, amióta bevezették a kétszintű érettségit.


Másrészt azért, mert emelt szinten olyan feladatok vannak, amikhez kell is gondolkodni, azaz nem elegendő a középszintnek megfelelő sablonos gondolkodásmód és sablonos megoldás.


Tudni illik még azt, amikor több mint 10 évvel ezelőtt bevezették a kétszintű érettségit, (ha jól emlékszem 2005 tájékán) akkoriban az volt a célkitűzés hogy az emelt érettségi jelentse a felsőoktatásba való belépőt. Az emelt szintnek így igazodnia kell a felsőoktatás azon sajátságához, hogy ott már nem csak a feladat lépéseit kell tudni, hanem részben azt is, hogy miért teszed a megoldás során azt, amit.

2019. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

És folytatva a gondolatmenetet, emelt szinten is lehet csúszni akár egy feladattal 15-20 pontot, de ettől függetlenül a diák készsége még meglehet, így valahol igazságtalannak tűnehet az, hogy egy feladat miatt átcsússzon valaki 5-ről 4-re.


Gondoljuk meg pl. azt, ha valaki mondjuk 70% körülire teljesít, a többlet 50 ponttal az igazából 120%, ami még jóval afölött a szint fölött van, amit egy tanuló középszinten jelesre teljesít.


Tehát másképp fogalmazva, az alapfilózófia az, hogy aki emelt szintre megy, ne büntessük már egy 4-es osztályzattal, ha 80% alá megy, de 60% fölött van.

2019. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha az emelt a belépő felsőoktatásba, és 60% az ötös, akkor miért van az, hogy ahova én jártam egyetem, ott 60% a 2-es?🤔
2019. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából tökmindegy mert csak a % számít, senkit nem érdekel, hogy 5ös vagy 3mas. Aki emeltre megy az úgyis 80% feletti erdmenyre gyúr.
2019. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Ha olyan buták vagytok, hogy csak a lepontozásig terjed, akkor javaslom adjatok be kérelmet az Oktatási Hivatalba hogy vegyék szigorúbbra az értékelést.


Ennyi. De szerintem az ostoba lepontozók még erre is életképtelenek.

2019. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök felesleges az emelt érettségit osztályozni. Egyetemi felvételihez úgyis a százalék számít, lehet, hogy valakit 87%-kal felvesznek, más pedig azért csúszik le, mert neki csak 86% lett, hiába 5-ös mindkettő. A jegyet maximum az nézi aki nem, vagy nem egyetemen szeretne továbbtanulni, de ő meg nem valószínű, hogy emelt szinten fog érettségizni.
2019. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem gondoltam az érettségi eredményeimre jegyként, nem is volt rá szükségem, továbbtanultam, a százalék számított.


Én is abban látom ennek a logikáját, hogy amikor az érettségi jegyeit nézik, akkor lényegében a csak közepezőkkel is összehasonlítják a diákot. Ebben az esetben pedig nem lenne igazságos, hogy aki középen mindenből 80%-ot írt, annak kitűnő az érettségije, de aki mondjuk matekból emelten írt 65-öt (aminél ugye az előbbi KÖZÉPEN írt 80%-ot), a többiből meg ugyanúgy teljesített középszinten, mint a másik, akkor az ő bizonyítványa már nem kitűnő.

2019. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál van a megfejtés.

Magyar egyetemre tökmindegy, a százalék a fontos.

Viszont ha külföldre mész, vagy valami miatt mégsem egyetemre mész rögtön, akkor a jegyeket is nézhetik. Itt pedig igazságtalan lenne hogy a középen és az emelten elért teljesítményre ugyanazt az érdemjegyet kapod, mikor a 85%-os emelt és a 85%-os közép igencsak más tudásszintet jelent.

2019. máj. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!