Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van külön fogorvostudomá...

Miért van külön fogorvostudományi kar?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mi indokolja, hogy ez külön szakon van, miért nem úgy van, mint a többi orvosi ágnál, hogy 6 éves ÁOK képézés, majd rezidensi fogorvos?

2019. máj. 11. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Mert teljesen mást tanulnak, mint az ÁOK-n.
2019. máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy emlekszem mintha fogorvos ismerősöm azt mondta volna, hogy az első 2-3 évük ugyanaz mint az általános orvosin.
2019. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Persze, mert az az alapozás, de attól a maradék 3-4 évben mást tanulnak, vagy úgy fogalmazva hogy más mélységben tanulják a dolgot
2019. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó ezt értem, de ez még mindig nem magyarázza, hogy miért van ez így, pl. egy pszichiáter és egy urológus is ÁOK - on végeznek, mindketten tanulják egymás szakterületét, mégsem fogják soha alkalmazni; szóval így is van egy csomó átfedés nélküli dolog oktatva ÁOK - on, akkor a fogorvosit miért kellett ennyire külön rakni?
2019. máj. 11. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Egy fogorvos nem fog senkit halálos betegséggel kezelni vagy ahogy annyira nem fontos a többi betegség ismerete sem a számukra.


Egy urológus, pszichiáter viszont igen.

Urológus pl. műt ugyanúgy mint egy nőgyógyász vagy sebész.

Egy pszichiáter pedig ugyanúgy beállít gyógyszer adagot, dózisokat, mint egy belgyógyász. Pszichiáter ugyancsak ad sokszor konziliumot.


Egy fog"orvos", ilyesmit nem csinál.


Nem nézem le a fogorvosokat, de azért egy belgyógyász / sebész vagy "rendes" szakorvossal nem igazán vannak egy ligában.


A különválasztás oka pedig nagyon egyszerű: költséghatákonysági okokból vannak különválasztva.


Pl. egy sebésznek 6-7 év az egyetem majd szakosodással még 72 hónap (6 év) mire szakorvos lesz.

Ez 12 év képzést jelent ami nagyon sok idő és pénz.


Egy fogorovnál az egyetemi képzés 5 év, utána még kb. 1-2 év amíg el tud kezdeni rendesen praktizálni és önállóan dolgozni.

Azaz az ő képzése csak 6-7 év és nem 12.

2019. máj. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%

Egy fogorvos nem fog senkit halálos betegséggel kezelni vagy ahogy annyira nem fontos a többi betegség ismerete sem a számukra.


Egy urológus, pszichiáter viszont igen.

Urológus pl. műt ugyanúgy mint egy nőgyógyász vagy sebész.

Egy pszichiáter pedig ugyanúgy beállít gyógyszer adagot, dózisokat, mint egy belgyógyász. Pszichiáter ugyancsak ad sokszor konziliumot.


Egy fog"orvos", ilyesmit nem csinál.


Nem nézem le a fogorvosokat, de azért egy belgyógyász / sebész vagy "rendes" szakorvossal nem igazán vannak egy ligában.


A különválasztás oka pedig nagyon egyszerű: költséghatákonysági okokból vannak különválasztva.


Pl. egy sebésznek 6-7 év az egyetem majd szakosodással még 72 hónap (6 év) mire szakorvos lesz.

Ez 12 év képzést jelent ami nagyon sok idő és pénz.


Egy fogorovnál az egyetemi képzés 5 év, utána még kb. 1-2 év amíg el tud kezdeni rendesen praktizálni és önállóan dolgozni.

Azaz az ő képzése csak 6-7 év és nem 12-14.

2019. máj. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2-3 év tényleg ugyanaz. Utána még 2 évig nekik nagyon ki van hegyezve a gyakorlatra az oktatás, konkrétan az ÁOK-osok mehetnek hozzájuk ellátásra; megjegyzem, ez nekünk és nekik is jó. Általános orvosin nincs ennyi gyakorlat, az elmélet nagyobb hangsúlyt kap, rezidens években lesz inkább gyakorlatias a dolog. Hogy ennek mi az oka, azt nem egészen tudom én sem, de talán így könyebb megszervezni az ellátást. Egy fogorvos elméleti tudása is fontos, de az még inkább, hogy jó legyen manuálisan. Most mondhatnánk hogy ugyanúgy egy sebésznek is fontos, de a hiedelmekkel ellentétben egy sebésznek is tudnia kell gondolkozni, átlátni a kerek egészet, ahhoz pedig kell az átfogó elméleti tudás.
2019. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!