Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van bekerulni...

Mennyi esélyem van bekerulni és bent maradni a DEIK valamelyik szakára?

Figyelt kérdés

10. osztályos szakgimis vagyok olyan 4,2-es átlaggal rendelkezem kevés tanulással.Szakmai tantárgyak mennek, igaz nagyon keveset tanulunk(ezt azzal probálom potolni hogy tanulok suli mellett)Emelt angol és info érettségit akarok matekbol pedig egy négyesre számitok ha szerencsém van lehet osszetudok hozni egy otost

A bekerüléshez még annyit hogy mivel maradok 13.osztályra igy még a felvételihez + pontok is jonnek majd



2019. máj. 11. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Megnézed a korábbi ponthatárt, felvin számolsz egy várható reális érettségi eredménnyel és kiderül. A bentmaradásra nem lehet mit mondani, nem csak a képességeken múlik hanem rajtad, az akaratodon is. Van aki gyerekorra óta egy adott szakról álmodozik, bejut és rájön, hogy utálja. Más inkább bulizik. A harmadik naponta tanul, a negyedik pedig némi odafigyeléssel, órára járással röhögve megcsinálja.


A középiskolai kevés tanulás nem feltétlen jelent jót. Egyetemen jóval több az anyag és nemrágják úgy a szádba mint középiskolában. Anno egy szót nem tanultam, érettségire sem készültem, végig jó eredményeim voltak. Egyetemre kerülve borzasztó volt megtanulni tanulni. Idegesített ha nem értettem elsőre valamit, frusztrált a sok anyag, nem volt kedvem nekiülni. Plusz sok órán nem köteleznek tanulásra, még egy félidős zh sincs, nincs röpdoga kéthetente mint középsuliban így rengetegen vannak úgy december végén, hogy szeptember óta egy szót nem tanultak és most van egy hónapjuk 7-12 tárgyra.

2019. máj. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A kevés tanulást arra értettem hogy persze van amikor tanulok mert kell és rátudom venni magam hogy akár 4-5 òrát tanuljak egy nap de ez viszonylag ritkán szükséges mert elég ha oran figyelek meg doga elott atolvasom parszoe
2019. máj. 12. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!