Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizhetek olyan tárgyból...

Érettségizhetek olyan tárgyból, amit iskolában nem tanultam, csak magántanárnál?

Figyelt kérdés
2019. máj. 12. 12:38
 1/5 anonim válasza:
0%
Lazán, legfeljebb egy kicsit furcsán fognak reagálni a tanárok elsőre, de szerintem nincs akadálya hogy abból érettségizz amiből szeretnél. Melyik tárgyból lenne?
2019. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal előtte osztályozóvizsgát kell tenned az adott tantárgyból, és csak akkor érettségizhetsz belőle.
2019. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ma vagy max tegnap este volt itt egy ilyen kérdés, bemásolnám de telefonról nem tudom. Ott részletesen leírtam hogy megy ez.

A lényeg, hogy osztályozóvizsgát kell tenned, minimum 2t mert 2 évig kell tanulnod azt amiből érettségizel. Ezután gond nélkül mehetsz érettségire. Szóbelin valószínűleg vagy el kell menned olyan iskolába, ahol van ilyen tantárgy, vagy a saját sulidba hívnak neked egy megfelelő szakos tanárt.

2019. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Helyesbítenék: minimum 2 vizsga kell, de olyan tárgyakból, amiket 4 évig tanítanak (pl nyelv), abból 4. Szóval 1 tanult év=1 vizsga.
2019. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze! Már mások is írták, hogy vendégtanulói jogviszonyt kell létesíteni egy olyan sulival, ahol oktatják a tárgyat, amiből menni akarsz. Órákra nem muszáj bejárni, de osztályozóvizsgákat kell tenni (fél)év végén.
2019. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!