Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

11. es vagyok gimnáziumban, és idén csinálok előrehozott érettségit angolból. Ha októberben akarok csinálni egy emeletet, azért kell pluszban fizetni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: érettségi, angol, gimnázium

máj. 12. 19:32  Privát üzenet  

A válaszok

Októberbe nem lehet érettségizni, csak év végén (május-június).

Ettől függetlenül, ha jövő májusba emeltezel az szintemelőnek számít, ingyen van.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 12. 20:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne emelt érettségizni az októberi vizsga időszakban?

# 2/7Időpont máj. 12. 20:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na mindegy, ha a szintemelő ingyen van, akkor jó. Én azt hallottam hogy csak egy szakmai tárgyból ingyenes, a többiért fizetni kell. Amúgy ha 2 szintemelőt is szeretnék, akkor is ingyenes mindkettő?

# 3/7Időpont máj. 12. 20:19 Privát üzenet
Penryn nevű felhasználó válasza:

Nem tudom az első válaszoló honnan szedte, hogy nincs őszi érettségi...

Igen, tehetsz angol emeltet októberben, és nem, nem kell érte fizetni. Amíg iskolás vagy, addig teljesen ingyen van az egész. Utána nem tudom pontosan hogyan módosulnak a feltételek, de ez téged most nem is érint.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 12. 20:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 😊

# 5/7Időpont máj. 12. 20:31 Privát üzenet
Így van, az első félinformációkat hallott valahol. Akinek van előrehozott középszintűje, az tehet szintemelőt októberben is, és természetesen ingyen. Fizetni csak gimi után kell a továbbiakért.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 12. 21:26 Privát üzenet
Viszont ha adhatok egy tanácsot, nekem nem érné meg októberben érettségizni. Ha összehasonlítod az őszi meg tavaszi feladatokat észreveszed, hogy látványosabban nehezebbek az októberiek. Legalábbis az angol és a matek biztosan.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont máj. 15. 13:24 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Előrehozott érettséginél ha olyan jegyet szerzek amilyet nem akarok akkor megismételhetem?
Földrajz előrehozott érettségit akarok következő félévben tenni és hogy ha 1-esre írom meg az írásbelit és a szóbelit 3-masra akkor átengednek igaz?
2012-ben előrehozott érettségit akarok tenni infóból, de a szóbeli tételeket megakarom tanulni most nyáron. Valaki elmondaná, hogy hol tölthetem le az összes 20 szóbeli tételt?
Ha előrehozott érettségit akarok infóbál és nem úgy sikerül ahogy akartam akkor jövőre érettségizhetek újból?
Ha az előrehozott angol írásbeli érettségim kb 87% lett akkor az nagyon kevés? Elegendő-e ha orvosira akarok menni? Nektek mennyi lett eddig?
Lenne egy kérdésem.11. osztályos vagyok és előrehozott érettségit akarok tenni. Hogy felkészüljek rá külön órákat veszek. Logikus lenne e h közben egy közép szintű nyelvvizsgát is tennék?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!