Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Tavaly nem vettek fel orvosira, ezért 1 évet kihagytam, hogy újra mehessek. Idén sajnos ki akartam használni az 1 évet, szereztem jogsit, nyelvvizsgát,sé megint nem jutott elég időm a biológia-kémiára. Ha idén nem vesznek fel, ti a helyemben megpróbálnátok harmadjára is, amkor tényleg csak arra koncentráltok?

2019. máj. 12. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, de a következő 1 év tényleg kell a felkészüléshez.
2019. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha amúgy tényleg orvos szeretnél lenni, akkor szerintem próbáld meg. Arra figyelj, hogy jövőre változnak a felvételi követelmények, kötelező lesz egy nyelvvizsga és egy emelt szintű érettségi (bár ezek neked amúgy is megvannak/lesznek).
2019. máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves kerdezo!

Bocsanat az ekezet hianya miatt, telefonrol irok Neked. A kerdesed hasonlit az en elethelyzetemhez. :)

Elmeselem es donts helyesen. '11-ben erettsegiztem, altalanos orvosira jelentkeztem, 2 ponton csusztam le. Iszonyat magam alatt voltam, olyannyira, hogy el is ment a kedvem tole teljesen, ezert a kovetkezo evben mar jogasz szakra adtam be a jelentkezesem. A duh, harag, csalodottsag nyoman foleg, illetve szuloi nyomasra. Tavaly diplomaztam jogasz szakon.

Az egyetem 5 eve szenvedes volt szamomra, mert egyaltalan nem erdekel a jog, csupan valamit tanulnom kellett. A leheto legrosszabb dontest hoztam akkor. Feladtam az almom, azt a hivatast, amit szivvel, lelekkel tudtam volna vegezni. Ereztem, hogy hianyzik ez az erzes, es elmondtam a szuleimnek, hogy mi lenne, ha megprobalnam ismet?:)

Meglepo, de tamogattak, mert lattak, hogy nem vagyok boldog.


Jovo heten megyek kemiabol, a bioszom mar megvolt akkor is. 1 evet, majdnem minden nap keszulve raaldoztam, a proba erettsegik jol mentek.


Ha ez az almod csinald! Merr ugy meg fogod banni, mint en. Mar 25 eves vagyok, de nem banom. Elkezdem, ha felvesznek.

En biztatlak es sok sikert kivanok az almodhoz! 😊


Udv,

Adam

2019. máj. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most jelentkezem elsőre, de már idősebb vagyok (21), így bejelöltem a gyógyszerészetet is, mert valahova "muszáj" mennem, ennek ellenére meg fogom még egyszer próbálni, ha most nem vesznek fel. Most egyedül készültem, lehet, hogy tanári segítség is kellett volna, így jövőre azt is igénybe veszem, ha úgy alakul.
2019. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült az idei? És a többieknek, akik írtak? Ha ezt szeretnéd és mégsem sikerült, próbáld újra! Sok sikert!
2019. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!