Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek igazságos ha egy...

Szerintetek igazságos ha egy tanár kötelezni akar egy diákot?

Figyelt kérdés
Lett volna egy feladat (el kellett volna menni fellépni) de nem szerettem volna, ezért mondtam hogy én erre most nem megyek el. 1 héttel később megkeresett engem egy tanár (nem ugyanaz) hogy mi az hogy engem nem lehet kötelezni? Szerintetek ez igazságos? Kicsit összevagyok zavarodva. Tényleg ekkora nagy bűn hogy nem vállaltam el?

2019. máj. 12. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha iskola időből kiesik (pl. esti színház) akkor nem. De ha iskola időbe van, szól előtte (nem 2 nappal) akkor kötelezhet. Nálunk csak a szülői-, és orvosi igazolást fogadják el.
2019. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyenre nem lehet rákényszeríteni senkit. A tanár amelyik utána neki állt kötekedni veled, az bunkó. Kivéve, ha elejétől a végéig az összes próbán úgy volt, hogy majd részt fogsz venni az előadásban is. Mert ezt például nem az utolsó pillanatban kell közölni. Pl képzelj el egy tehetségkutatót. Mondjuk van középen egy énekes, és akkor mögötte van mondjuk 10 háttértáncos. És akkor végig részt vesz az összes háttértáncos a próbákon, úgy tervezik meg a koreográfiát, hogy 10 -en lesznek a táncosok a színpadon; de az egyikük az utolsó pillanatban csakúgy, váratlanul lemondja. És akkor már nincs idő újratervezni. Pedig végig úgy tudták , hogy jön, akár pl hitegette a többit; akár az utolsó pillanatban előadás előtt villant neki valami, hogy "bocs, mégse". Mert tehát így utolsó pillanatban nem illik közölni, pláne, ha nincs beugró, aki helyettesíteni tudja, és ő is begyakorolta szintén a koreográfiát. Mégha pl egy énekkaros dologról is van szó , ha csak nem vagy beteg, és végig úgyvan, hogy mész, akkor utolsó pillanatban nem lehet lemondani. Az pl, hogyha rosszul érzed magad, szédülsz, fáj a fejed, hánysz, folyik a taknyod, fáj a torkod, hasmenésed van; vagy pl nem tom , leestél a fáról és szétütötted magad, na az például érthető; de ha nincs ilyen különösebb oka, csak pl közölted, hogy nem mész, nincs kedved, pedig úgy volt, hogy mész, tehát akkor ezt így nem illik, ez cserbenhagyása lehet másoknak. Akkor pedig viszont jogos volt a tanár kiakadása.
2019. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem volt úgy hogy megyek. Az első pillanattól ahogy mondta mondtam hogy én nem szeretnék, és utána tört rám hogy engem nem lehet kotelezni. Azóta állandóan pikkel rám nincs nyugtom tőle.
2019. máj. 13. 05:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezek a programok általában amúgyis suli után/hétvégén szoktak lenni.
2019. máj. 13. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!