Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legszélesebb műveltsé...

Melyik a legszélesebb műveltséget adó főiskolai alapszak?

Figyelt kérdés

Érdekelnek a társadalomtudományok, politika, közélet, szeretek olvasni különböző témákban, illetve nyelvekkel foglalkozni. Arra vagyok kiváncsi, melyik az a szak, amely elvégzése igazán széles műveltséget és tájékozottság ad, valamint nagy valószínűséggel bármihez hozzátudok majd szólni. Szerencsére már van egy szakmám

és egy jól fizető állásom, amit szeretek végezni, így az elhelyezkedés nem fontos.



2019. máj. 13. 05:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
A társadalmi tanulmányok szuper volt. Szociológia, kis politikatudomány, közgáz... Mindenből kaptál alapot, sokfelé lehetett vele indulni, de megszűnt.
2019. máj. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A nemzetközi tanulmányok is ebbe a körbe tartozhat? Nem tudom, hogy társadalomtudományi vagy inkább valamilyen klasszikus értelemben vett bölcsész szak lenne - e jobb....
2019. máj. 13. 07:12
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Miért kell ehhez egyetemre menni?


Egy internetkapcsolattal a kezedben nincs elfogadható kifogás, ami miatt egyetemre kellene menned, hacsak nem kell a papír. Ráadásul ingyen van, sokkal magasabb szintű, mint az egyetem, és nem annyira lekorlátozott abban, hogy mit tanulhatsz. Egyébként igen, például Szegeden a nemzetközi kapcsolatok a joggal együtt indul, párhuzamosan végezhető is a kettő (és akadnak is néhányan, akik csinálják).


Ezt volt joghallgató és szlavisztikás bölcsészként mondom.

2019. máj. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A társadalmi tanulmányok szuper volt, amíg volt. Szerencsére a vas és acél kormánya ezt a szakot is beszüntette, úgyhogy már nem kell rajta gondolkodnod.


Azt gondolom, hogy a legszélesebb műveltséget a filozófia, irodalom, történelem és a jog szakok adják. Ha érdekes emberi problémák érdekelnek, akkor pszichológia, ha társadalmiak akkor alkalmazott közgazdaságtan vagy szociológia vagy politikatudomány.

2019. máj. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a filozófia és az irodalom jól hangzik.


Bár a papír valóban nem kell, de szeretnék rendszerezett tudásra szert tenni, és szerintem egy főiskola többet adna tudásban, mint az, hogy interneten olvasgatok. (Amit egyébként is szoktam) Másrészt saját magamnak lenne fontos, nem hiszem, hogy kifogást kellene találnom arra, hogy egyetemre menjek, sokkal inkább elérendő célként tekintek rá - a fejlődési lehetőségen kívül.

2019. máj. 13. 08:44
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
szabadbölcsészet
2019. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
És a természettudományokkal mi van? Azok ismerete is hozzátartozik az alapműveltséghez, nem csak az irodalom, meg filozófia...
2019. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%
A természettudományok nem tartoznak az alapműveltséghez.
2019. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%

"A természettudományok nem tartoznak az alapműveltséghez."


Ezzel óriási ökörséget mondtál, látszik mennyire képzetlen és műveletlen vagy.


Igazából én meg akkor azt mondom erre, hogy az ilyen bölcsészettel kapcsolatos dolgok nem tudományok, hanem csak sok-sok rizsázás, mellébeszélés...

2019. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó tényleg? Mondj már valami ismeretet, amit úgymond illik ismerni? Gauss elimináció? :D
2019. máj. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!