Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a soproni...

Mi a véleményetek a soproni földmérő és földrendező mérnöki alapszakról?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz a matek?

Milyen matek kell oda?

Az informatika kemény?

Mostanában milyen magasak a ponthatárok?

Nagyon tetszik a szak, de nem sok informaciót találtam róla.

Konkrét informaciók jól jönnének a tantárgyakról is.

Előre is köszi! 😃


18/L



2019. máj. 13. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
semmi, pécsi pollackon ezen a szakon voltam(szakközép,földmérő) és már az ocsmány volt, kb fizikai munka, tűzön napon méricskélj...
2019. máj. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Teljesen használhatatlan szak, ne menj ide. Munkanélküli-képző, és dögunalmas is.
2019. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miért?😯 Lánynak egyáltalan való akkor?
2019. máj. 13. 22:32
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Egyszerűen ez nem olyan végzettség, amire szükség van. Rengeteg egyetemi képzés ilyen, hogy ad egy szép, kemenyfedelu diplomát mire végzel, de nem fogsz tudni vele mit kezdeni. Ha csak egy diploma kell, akkor hajrá, de ne várj sokmindent ettol a szaktol.
2019. máj. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vodafonelive ***** válasza:
29%

Láttam már geodétákat, akik kitűzik EOV szerint a koordinátákat és hát, ha dzsimdzsa volt vagy valami nagyon gáz szituáció, nekik oda be kellett menniük. Vitték magukkal a machetát. Arról nem beszélve, hogy ezt télen-nyáron, hóban, esőben és tűző napban csinálták.

Egyáltalán nem egy nehéz munka, csak a körülmények olyanok, hogy ez nem igazán női munka (persze végezheti nő is).

2019. máj. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha mégis belevágnék, nagyon nehéz a matek?
2019. máj. 15. 11:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nehez az egyetemi matek
2019. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Sztem nem egyszerű de cserébe meg kevésbé hasznos.
2019. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kell nézni, hogy a tárgyak milyen nehezek. Azok azért vannak, hogy az ember teljesítse őket. Persze, lesz ami nehezebb mint a többi, de ha tanulsz tisztességesen, és érted is a tárgyat, akkor át lehet menni mindenből.

A ponthatárokról is az a véleményem, hogy úgy kell felkészülni és megírni az érettségit, hogy ne legyen probléma a bekerüléssel :) Minden csak rajtad múlik!


Maga a szak manapság tényleg nem túl keresett. Nem hiányszakma, így érthető hogy ez meglátszik a fizetésekben is. Ha valaki tényleg földmérő szeretne lenni, és hivatásként tekint rá, akkor élvezni fogja a munkát, de sajnos nem lehet akkora karriert csinálni belőle mint egy villamos/gépészmérnöki szakmával. Egyszerűen nincs rá akkora kereslet, hogy anyagilag megérje. Viszont ha a szakmán belül adatgyűjtő szoftverek programozásával foglalkozol, akkor abból már jól meg lehet élni.


Azt tudnám javasolni, ha szeretnél nagyobb karriert, és téged a:

-térinformatika, és mérőszoftverek készítése érdekel, akkor inkább mérnökinformatika/programtervező informatika

-építési munkálatok érdekelnek akkor építőmérnöki / építészmérnöki

-lézerszkennerek, antennák, mérőállomások, műholdas mérések stb. érdekelnek akkor villamosmérnöki

szakmákat érdemesebb választani. Ezekből az építő/építészmérnökin kívül mindegyik sztárszakma


Viszont a soproni diákélet az talán a legjobb egyetemi közösség :)

2019. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az a helyzet, hogy az informatikától nem tartok mert abból sajnos nem sok a tudásom, így nem tudom felmérni a hiányosságokat sem. A matekom is csak átlagos. Félek, hogy esetleg kibukok, pedig tényleg tetszik a szak. Leginkább a földrajz az erősségem.

A szakok már bent vannak a listámon, de még át tudom tenni, ha nagyon kétes a dolog. A másik szak a veszprémi környezettan. És már vagy fél éve gondolkodom, hogy melyiket lenne jobb tanulni és melyikkel jobbak a kilátások.

A földmérői jobban tetszik, de az állami támogatottságra hajtok és nem tudom, lehet, hogy jobb, ha bele sem vágok, ha nagy az esély a kibukásra.

2019. máj. 16. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!