Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fazekas spec. Matematikán...

Fazekas spec. Matematikán hogy tanulnak és miket?

Figyelt kérdés

Aki járt oda, elmodaná, hogy miket vesznek át matematikából? Tanulnak ott mátrixokat, Galois algebráját, Csebisev tételt például? Heti hány órájuk van?


Ha azt veszem, hogy van a négy mozaikos tankönyv, plusz van egy ötödik az analízis elemei, akkor mennyit raknak még rá?


Vagy ők annyit vesznek át, amennyit a akadémiai kiadós matematika könyv lefed?

(A5-ös, vastag, csíkos könyv)


Tényleg átveszik az egyetemi matematika BSc első két évét teljesen?



2019. máj. 13. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Töris-magyaros voltam, igy nem tudom közvetlen, de az igaz hogy kilencedikben mar tul voltam a gimnáziumi anyagon. Pontosan nem tudom sajnos mit vesznek, de főleg logikára, logikai gondolkodásra oktatják őket, es igen, tanulnak egyetemi szintű anyagokat. Nincs könyvük, fölösleges is, mar régen tul vannak addigra rajta. 11-ben mar jönnek Cambridgerol meg Oxfordrol toborozni a céseket külföldre.


Nagyon durva, de kitűnő oktatást kapnak es nagyon sokra viszik szinte kivétel nélkül mindannyian

2019. máj. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dq ***** válasza:
52%

> Tényleg átveszik az egyetemi matematika BSc első két évét teljesen?


Az első egyet évet.

Mondjuk az nem nagyon haladja meg a versenyfeladatok/szakkörök szintjét, a legtöbből van középiskolás könyvecske is.


Tankönyv nincsen. Órai anyagokat a [link] böngészve találhatsz, pl:


[link]

[link]

[link]

2019. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Fazekasba jártam, de matek tagozatra.


Kongruencia, mátrixok, gráfelmélet, komplex számok, deriválás, integrálás, egyszerűbb diffegyenletek pl. voltak, nagyjából egy mérnöki egyetemi szak 1. évét leadják (nekünk azután nagyon szakfüggő matek volt, pl. algoritmuselméletet meg formális nyelveket nem fognak spec. maton tanítani). Plusz ugye bizonyításokat mutatnak, versenyfeladatokat oldatnak meg, meg hasonlókat.

9. osztályos voltam, amikor a nővéremet (sima) érettségire felkészítettem, szóval azon valóban túl voltunk.


De a matekot általában úgy szokták tanítani, hogy pl. egy kis geometria, egy kis lineáris algebra, egy kis valszám, aztán vissza mondjuk a geometriára, szóval vissza-visszatérnek egy korábbi témakörhöz. Mondjuk ha már ismered a lineáris algebrát, ezúttal koordináta-geometriánál a forgatások mátrixát is meg lehet mutatni. De éppen emiatt nehéz megállapítani, hogy éppen hol tartasz.


Könyvre nem épített egyik tanárunk sem.

2019. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!