Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés
Hürkecz Alex nevű felhasználó kérdése:

Milyen faktot előnyös választanom? NKE. HHTK. Katonai vezetői.

Sziasztok, 10.-és gimnazista vagyok és most állok fakt választás előtt. Legnagyobb álmom, hogy katona legyek, ezért elhatároztam, hogy a jövőben szeretnék felvételt nyerni az NKE-re és honvédtiszt lenni. Megnéztem az érettségi követelményeket. Az egyik érettségi tantárgyam az a rendészeti alapismeretek lesz. A töri és magyar között vacilálok, mert az egyikből emeltezni akarok. A kérdésem, ha van valakinek tapasztalata ebből, melyik előnyösebb? Melyiket javasoljátok? Válaszokat előre is köszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: NKE, honvéd, tiszt, érettségi, történelem, magyar, honvédelem

máj. 15. 22:27  Privát üzenet  

A válaszok
Érettségin mindkettő nehéz tantárgy, de a történelem tanulhatóbb, plusz jobban is illik a honvédelem / rendvédelem témaköréhez (hadtörténet stb.) szóval én egyértelműen a törit ajánlom.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont máj. 16. 08:16 Privát üzenet
Penryn nevű felhasználó válasza:

Én is a törit ajánlom, könnyebben megtanulható, mint a magyar. Magyaron emelten van pl műveltségi teszt is...Nem véletlen, hogy viszonylag kevesen tesznek belőle emeltet (idén 70ezren érettségiztek középszinten magyarból, és 1600an emelten.)

Amúgy sok sikert az NKEhez, én is oda jelentkeztem idén :) (csak civil szakra)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont máj. 16. 10:09 Privát üzenet
Törit ajánlanám emelten, mert szerintem ehhez a szakhoz ez jobban illik, illetve megtanulhatóbb is

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont máj. 16. 15:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha logisztikával szeretnék foglalkozni, milyen szakot/egyetemet kellene választanom?
ELTE vagy BGE? A két egyetem valamelyikén szeretném megjelölni a gazdálkodási és menedzsment szakot, és érdekelne, hogy szerintetek melyik helyen jobb az oktatás, melyiket lenne...
Melyiket lenne erdemes valasztanom?
Történelem tanár szeretnék lenni, de ezen kívül más tantárgy nem érdekel, ha elmegyek egyetemre muszáj nekem más szakot is választanom?
Addigtológus szeretnék lenni. Ezt hogyan érhetem el? Milyen alapképzést kell választanom hozzá? Milyen egyetemeket ajánlottok?
Az a kérdésem hogy hamarosan közép iskolát kell választanom és én majd késöbb mérnök pályán azon belül is olaj vagy gáz mérnök pályán (gép tervezés édekel inkább azon belül) és...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!