Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv Mentőtiszt képzéssel...

Üdv Mentőtiszt képzéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy a mentőtiszt képzés rendkívűl nehéz, viszont sehol nem láttam leírva hogy ez miben nyilvánul meg.Valaki esetleg letudá nekem írni?

A képzés során inkább bemagolni kell a tananyagot(és késöbb ez miatt átlátni a dolgokat) vagy megérteni mint egy matekpéldát. Esetleg van átfedés a két típus között?



2019. máj. 15. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mint egy durva biológia óra olyan.
2019. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Az anatómiára épül, keszűlj fel az nagyon nehéz lesz, illetve az élettan is, stb.

Tényleg olyan, mint egy durva biológia és egészségügyi ismeretek óra. Nem árt ha szereted a bioszt és kémiát.

A tananyagot természetesen meg kell érteni, át kell látni a dolgokat, összefüggéseket. Van ami logikus, de van amit be kell magolni. Ezért is szoktak sokan kibukni, elhivatottnak kell lenni :)

2019. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Tehát ha jól értem inkább lekell ülni és meg kell tanulni a dolgokat, ahelyett hogykülönféle számításokat kelljen átlátni?

2019. máj. 16. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen
2019. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz sok minden épül az anatomiára, de szerintem összességében az oxiológiai gyakoralatok a legnehezebbek. A vizsgákon is itt buknak meg nagyon sokan, mert viszonylag "kis" hibákért is azonnal elhúznak. Például egy légúti idegen test protokollban (nem elsősegély szinten természetesen) Nem lehet hibázni! Most talán így nem tűnik nehéznek, de maga a vizsgahelyzet az esetleges keresztkérdések, olyan dolgok amiről nem sokat ír a protokoll, vagy éppen már frissebb ajánlás van hatályban. Ezek hiánya is mind mind emeli a bukásra való kockázatot! De összességében is nehéz a képzés, hiszen tudni kell rengeteg gyógyszer adagját, egyáltalán rá kell jönni hellyel közel, hogy mi is lehet a beteg baja, ekg ismereteket tudni, persze sürgősségi szempontból, lélegeztetni emelt szinten, rengeteg protokoll van, de gondolkodni is kell, rengeteg eszköz van, ismerni kell a működésüket, kicsit minden területről tudni kell valamennyit, némelyikről többet, némelyikről kevesebbet. Emelt szinten újraéleszteni, irányítani a csapatot, eléggé sokrétű a dolog nem is akarom tovább ragozni. Egy mentotisztnek nincs kitől kérdezni! Hiszen ő vezeti az egységet, neki kell megoldania! Persze kérhet telefonon, de ha pl nem veszik fel? Nem könnyű! Persze azért el lehet végezni, de nem egy sétagalopp az biztos még az államvizsga sem!
2019. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom miért lettem leszavazva, én végigtoltam 4 évet a tisztin, nem a levegőbe rizsáztam!
2019. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van még kérdésed írj nyugodtan, most tanulok tisztnek nyíregházán. :)
2019. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!