Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnazisták! Nektek mik a...

Gimnazisták! Nektek mik a kedvenc tantárgyak és mik a legkevésbé kedveltek?

Figyelt kérdés

Nekem kedvenc: Matek, Infó,Töri

Legkevésbé kedvelt: Fizika (amúgy érdekel, csak sajnos a tanárom nem túl jó)



2019. máj. 16. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc: angol, biológia, matek, nyelvtan

Legkevésbé kedvelt: tesi, töri, ének, rajz (ezek is törik, csak álnéven :D pedig énekelni és rajzolni szeretek...)

2019. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Én a törit, németet, oroszt, angolt szerettem.

A kémiát, fizikát, biológiát, tesit és rajzot pedig teljes szívemből gyűlöltem.

2019. máj. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenceim voltak: Angol, matek, biosz, irodalom.


Nem szerettem: német, informatika, kémia.

2019. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Angolból az utolsó 3 évben konkrétan semmit sem tanultunk...

Egyébként minden mást szerettem. A kedvencem talán a matek volt.

2019. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én gimiben nagyon szerettem az angolt, a többivel úgy elvoltam, kivéve a bioszt, amit rühelltem (egész órán körmöltünk). De azóta meg már a biosz lett a kedvencem, most emelteztem belőle :D
2019. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az angol volt a kedvenc, de az nekem csak 9.-be volt mert rögtön érettségiztem. Amúgy német, orosz, spanyol, fizika, matek.
2019. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Kedvencek: magyar irodalom, biológia, kémia. Voltak tantárgyak, amik nehézséget okoztak nekem, de azokat se gyűlöltem. Amit a legfeleslegesebb dolognak tartottam, az a mindennapos testnevelés volt. Hetente két óra bőven elég lett volna, aki akar sportolni, az sportoljon a szabadidejében. Érettségi előtt senki se vette már komolyan a testnevelést, már a tanár se és ez mindent elmond arról, milyen nevetséges ötlet volt bevezetni.
2019. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc: német, angol, matek


Utált: tesi, magyar

2019. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedvencek: Töri, angol


Amit nem szerettem: tesi, fizika

2019. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
85%

Most vagyok kilencedikes, és a kedvenc tantárgyaim közé tartozik a kémia, biológia, matek és az angol, ezen kívül a többi tantárgyat felesleges időpazarlásnak, vagy szükséges rossznak tartom. Sosem szerettem az irodalmat, nyelvtant, németet, történelmet, mint tantárgyat, ennélfogva szinte semmi tudásom nincs a fent felsorolt "tudományokból", amire természetesen nem vagyok büszke, de sajna olyan agyam van, ami képtelen befogadni és tárolni olyan információkat hosszabb ideig, amik nem érdekelnek, illetve nem hasznosak számomra, szóval előre félek, mi lesz az érettségin velem. :/ De hiába, szükséges rossz sajna mindegyik, próbálom tartani a négyes átlagot történelemből (több-kevesebb sikerrel), a többiből meg szerencsére ötös vagyok, mert a német nyelvhez van egy kis érzékem, na meg ott lebeg a szemem előtt, hogy nekem ebből a nyelvből nyelvvizsgát kell tennem valahogy, szóval hajtok, a magyart pedig könnyedén be lehet magolni, nem úgy, mint például a kémiát vagy matekot, mert ott vagy érted és tudod, vagy nem érted és bukdácsolsz... Hála égnek, én az előbbi csoporthoz tartozom valamelyest, bár azért valljuk be, középszinten nem sok ész kell a matematikához, csak alapvető képesség a logikus gondolkodásra és némi gyakorlás, a kémia azért már picit összetettebb, főleg emelt szinten. :D

Aztán ott van a többi készségtantárgy, mint például az ének, rajz, testnevelés, amiknek a való életben semmi haszna, hacsak valaki nem szeretne kimondottan ezen ágazatokkal foglalkozni, meg természetesen kiváló táptalajt nyújtanak egy diák folyamatos cikizésének, megalázásának, hiszen nem mindenki született ének, illetve rajztehetséggel megáldva, valamint nem mindenkinek van érzéke a sportokhoz, nem olyan összehangolt a mozgása, mint a társaié és még sorolhatnám napestig. Szinte csak rossz emlékeim vannak az énekórákról, rajzórákról, mert pocsék énekhangom van, és még egy tetves pálcikaembert sem tudok arányosan megrajzolni, a vetületi ábrázolások pedig leglidércesebb rémálmaimban kísértenek, egyszerűen nincs érzékem ehhez. Régebben még mertem énekelni mások előtt, mostanában már kórusban sem megy. Egyet tippelhet mindenki, mi ennek az oka. A testnevelés órák pedig egy életre elvették a kedvemet a sportoktól, sajna sosem tudtam megugrani azt a bizonyos lécet, amitől az ember ötöst kaphatna testnevelésből. Egyszer életemben voltam ötös, talán hatodikban, azt is csak azért kaptam, mert új tanárt kaptunk, aki nem volt annyira maximalista és teljesítményhajhász, mint a két elődje. Utána egy vén boszorkával vert a sors majdnem két évig, akinek az volt a lételeme, hogy a csontosabb lányoktól kezdve a picit kerekdedebbekig mindenkit kritizált a testsúlya, illetve alkata miatt, volt kettő kedvence, azokkal kivételezett, minket pedig vérig alázott minden órán. Meg különösen élvezte az a szadista banya, hogy erős menstruációs görcsökkel is futtasson minket a májusi melegben a betonpályán, bár ehhez inkább nem fűznék semmit, mert a moderátorok minden bizonnyal nagy elánnal tennék ki a szűrömet innen. :D

A többi tantárgy amolyan semleges számomra, nem foglalkoztat túlzottan, de nem is annyira szörnyű, ilyen például számomra a fizika, illetve a földrajz, az előbbiből hármas vagyok (emelt szinten tanulom, de nem igazán érdekel, jövőre amúgy is más tanár fogja a csoportunkat vinni, középszinten, szóval nem lényeges...talán ebből a tantárgyból leszek egyedül hármas, az meg szerintem nem annyira vészes), a földrajz pedig nálunk a tankönyv + atlasz + füzet teljes anyagának bemagolását jelenti, de az órákat élvezem, mert a tanárunk fergeteges figura, csak valamiért azt gondolja, hogy mindnyájan földrajzból fogunk érettségizni, de ő legalább próbálja kevésbé szárazon lenyomni a torkunkon a tananyagot, mostanában pedig inkább beszélgetünk az óráin, szóval ki lehet bírni. :D


Egyébként csak most olvastam vissza, mekkora litániát írtam erről a témáról, aki akarja, végigolvassa, aki meg nem, az átlapozza. :)

16/L

2019. máj. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!