Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a SZTE...

Mi a véleményetek a SZTE Gépészmérnök Msc képzéséről?

Figyelt kérdés

Főként olyanok véleményére, tapasztalatára lennék kíváncsi, akik az elmúlt 1-2 évben vettek részt, vagy jelenleg vesznek részt a képzésben.

Tavaszi félévtől kezdenék gépészmérnök Msc-t, ezért lennék kíváncsi a tapasztalatokra.

Mindenkép olyan egyetemen szeretném elvégezni, ahol duális formában is indul az adott szak, Miskolc és Szeged jönne szóba, azonban helyileg az utóbbi sokkal kedvezőbb lenne.

Érdekelne milyen a színvonal, mennyire használható tudást adnak át, gyakorlatiasság és hasonlók.



2019. máj. 16. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudtommal most kezdődött az MK-n az MSc, az biztos, hogy most még tapogatóznak mit is kellene leadni, de tuti nem véletlen, hogy akkreditáltatni tudták a szakot.

Azt vedd figyelembe, hogy Miskolc műszaki téren egy nagyobb hírű egyetem, illetve duális partnerek is talán jobbak. Szeged Conti van meg Conti kb.

De azt is tanácsolom, hogy ha helyileg neked ez jelentősen kedvezőbb akkor érdemes erre szavazni. Az a tapasztalat, hogy az MSc-n tök mind1, hogy hol vagy, nem kapsz értelmes tudást (kiv. talán a BME, de onnan is csak azt hallottam, hogy szar összességében).

Mindenesetre a BSc-n a többség normális volt, támogatnak kutatási projektekben, versenyeken, a tudása is megvan a legtöbb embernek hozzá. Szóval szerintem van lehetőség Szegeden is, pár év múlva senki nem fogja megkérdezni, hogy hol végeztél.

A szakirányokat érdemes még figyelembe venni, ugyebá Miskolcon kicsit nagyobb a felhozatal (akár géptervező, stb.), Szegeden csak egy folyamatmérnöki szakirány van, ahol 1-2 mechatronikásabb tárgy is előfordul. (eleinte a gépész BSc is inkább volt mechatronika)

2019. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen azzal tisztában vagyok, hogy Miskolc komolyabb hírnévnek örvend, mint Szeged gépészmérnöki képzés terén, igazából néztem a szakirányokat nekem a szegedi képzésnél a folyamattechnika szimpatikus volt, mert érdekel a mechatronika rész (bsc-n is szívesen foglalkoztam hidraulikával, pneumatikával, plc stb.). Ehhez hasonló szakirányt Gödöllőn SZIE-n láttam msc-n belül még, csak az nem indul duális formában.
2019. máj. 19. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:
SZTE-n a gépészmérnöki bsc mára szépen kinőtte magát, nagyon jó irányba terelődik, hozzáteszem az élelmiszer gépész képzés is jó volt. A végzetteknek nincs problémája elhelyezkedni vele, igaz, hogy Szeged területén kvázi nincs említésre méltó munkahely. MSc még csak most növi ki magát a rugalmasságtan, lengéstan, hőtan, diff egyenletek viszont húzósak azokkal viszont meg kell barátkozni..
2019. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!