Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át szeretnék menni egy másik...

Át szeretnék menni egy másik iskolába, szívesen újrakezdem a kilencediket. Ha évet ismétlek, akkor mindegy, ha bukok? Így is átvesznek?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok, történelemből bukásra állok (biztos, h pótvizsgáznom kell). Nem nekem való iskolába járok és nagyon elcsesztem ezt a tanévet. Egy erősebb iskolába mennék át. Általánosban mindig 4-5 között álltam.

2019. máj. 17. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Egy erősebb iskolába bukottan nem vesznek át, mért vennének, így is teltház van. Még kettessel se nagyon. Teljesen logikátlan, amit írsz: ha nincs követelmény, akkor miért buksz? Mért nem tanultál? Még mindig lehet javítani, beszéld meg a tanárral, hogy magadba szálltál, és rohamtempóban tanuld meg visszamenőleg az anyagot.
2019. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem foglalkoztam semmivel, nem tanultam, nem szerettem/szeretek ide járni. Most már persze bánom, de nem tudok már mit tenni, csak beáldozni egy évet azzal, h újrakezdem a kilencediket.
2019. máj. 17. 12:18
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Azért beszélj a tanárral, ha nem voltál elvetemülten szemtelen, a tanárok se imádnak buktatni. Milyen az átlagod töriből?
2019. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Erősebb helyen bizonyára kevésbé bírnád a tempót, ha itt megbuksz, akkor mi a garancia arról, hogy profitálni fogsz abból, hogy ott erősebb az oktatás?
2019. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Esküszöm meg tudom csinálni, általánosban is jó tanuló voltam. Csak idén lusta voltam, letojtam. Ha átvennének szorgalmas lennék. Most szakmát is tanulok, itt viszont nem tanulnék, több időm lenne, közelebb is van ez az iskola a lakóhelyemhez.
2019. máj. 17. 20:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Szép dolog hogy reálisan látod magadat. Viszont ez az üdvösséghez csak az első lépés. Gondolkozz a másik (iskola) fejével!


Mi a garancia arra, hogy egy bukott srác megtáltosodik? Válasz: semmi.

Mit várhatunk egy korosabb 9.-estől? Válasz: már eleve rossz a hozzáállása, kinyílt a csipája. Szét fogja cseszni az osztályt!


Ahhoz, hogy eleve ne írjanak le, menj el a leendő sulidba és mutatkozz be, beszélgess el az igazgatóval és a leendő ofővel. Ha meg tudod győzni őket, akkor felvesznek.

Ha nem akkor sajnos ....

2019. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régen, amikor elkezdtem külföld után Magyarországon a gimit, 1 év után én évet ismételtem, mert 4 tárgyból buktam.


Egyik gimiből vettek át másikba; kilencediket kellett ismételnem.


Az igazgató megjegyzései;


- túlkoros leszek a többiekhez (évvesztes is voltam, szóval 16 évesen jártam a 14-15 évesek közé) és ez ellentéteket szül majd, hogy én nőiesebb leszek pl... (:D)


- mi a garancia, hogy az év ismétlés tudata lelkileg nem nyomorít meg és nem tör ki belőlem, ami a magatartásomat rontja


- mi a garancia, hogy tényleg összekapom magam és tanulok rendesen.


Átvettek; de meg kell jegyezni, hogy én nem elit suliba mentem, csak egy sima gimibe.


Én javaslom, először próbálj meg a kettesért felelni. Ha nem lehet mert olyan szinten állsz kapára, akkor pótvoizsgázz. Ha sikerült, akkor 10.-ben, ha nem akkor 9.-ben húzz le fél évet és küzdj keményen; ha ezeket az eredményeket bemutatod a másik suliban, látják, hogy tényleg fejlődst, ha akarsz



Amúgy, záróhelben; az egész évismétlést ökörségnek gondolom alapjáraton. Pl, ha megbukik a gyerek 4-5 tárgyból, azt mondom ok, ismételjen, persze, de az, hogy pl megbukik egy tárgyból, pótvizsga nincs vagy nem megy át és egy egész tanévet ismétel; ez így ökörség.



Ahol éltem, külföldön, három bukással ismételsz csak évet. Ahonnan jött kolléganőm, ott nem ismételtél egy egész évet, csak a tárgyra a pótvizsgát kellett ismételni, amíg meg nem lett.

2019. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!