Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy ment nektek az emelt kémia?

Hogy ment nektek az emelt kémia?

Figyelt kérdés
Én elég nehéznek találtam :(

2019. máj. 17. 12:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
21%
Nekem Petöfi xD
2019. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyen. Miért kell ennyire túlbonyolított számításokat adni? Nem vagyok hülye matekból, emelteztem is belőle, elég jó voltam a kémiás számításos feladatokban erre ebben az érettségiben, kb egy feladathoz tudtam hozzaszólni, a többi mind rossz. Egy 45%-ben reménykedem,hogy az azért meglegyen.
2019. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos nekem is borzasztóan sikerült. A számolási feladatok katasztrofálisan mentek, de még az elméleti részben is bizonytalan voltam.
2019. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Eddig senkit sem láttam még - az iskokában sem -, aki azt mondta volna, hogy neki jó volt, a többségét tudta. Az egyetlen dolog, ami minimálisan megnyugtat az az, hogy másnak is nehéz volt, ami talán pozitívan hathat a ponthatárra.
2019. máj. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy olyanok is felvételiznek akiket tavaly nem vettek fel, de valszeg idén csal bioszt csináltak vagy semmit. Rengeteg ilyen ember van. Szóval, ha szívás van most a kémiával akkor kevés a remény és folyt. jövőre nyelvvizsgával...
2019. máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
+ azért sem befolyásolja nagyon, mert gyengébb kémia mellett ha a tanulmányi pontok nagyon jók, akkor még mindig elég jó pontszámot el lehet érni.
2019. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Egyébként jövőre az számít a pluszpontokban, ha van angolból is emeltem? Akkor együtt 100 pluszpont lenne (a kémia + biosz mellett)?
2019. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
De ha jövőre 1 emelt és 1 nyelvvizsga kötelező lesz, akkor nem jàr majd plusz pont az egyik emeltért, nem? Mivel az kötelező lesz, tehát kellene egy másik nyelvvizsga és/vagy másik emelt, hogy kimaxold a 100-at. Vagy lehet az is, hogy rosszul értelmeztem ezt az egész újítást, viszont nekem így jött le, kérlek javítsatok ki, ha rosszul gondolom. Már egy ideje ezen agyalok, de nem vagyok biztos ebben a témában.
2019. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy most csak azért az emeltért jár pluszpont, ami az adott szakon felvételi követelmény. Tehát csak biosz/fizika/kémia. Én is újraérettségiző vagyok, angolból is van emeltem de itt nem számít sajnos :( Ha ez így marad jövőre is, akkor nagy bajban lesz mindenki aki orvosira (vagy bármilyen két emeltes szakra) jelentkezik majd. Ha most sem sikerül, én a meglévő középfokú nyelvvizsgám mellé csinálok egy felsőfokút is, így 90 pluszom lesz. Nálam a fizika emelt ki van zárva.


Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat! Egyrészt nagyon sajnálom, hogy ilyen lett idén, másrészt kicsit megnyugodtam, hogy nem csak rajtam múlt. Viszont én azt tanácsolom mindenkinek, hogy akármennyit írtatok, a szóbelit semmiképpen ne hagyjátok ki. Rengeteget lehet vele javítani, mindenképpen érdemes megpróbálni. Sok sikert mindenkinek! :)

2019. máj. 17. 22:03
 30/36 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy az orvosira ugye 2 kötelező emelt van, ebbők csak egyre jár majd pont, tehát elvileg a 2. emeltért jár csak +50 pont. Nekem korábbról van angol emeltem, és azt nem tudom, ez beszámítható lehetne. Gyanítom, hogy nem, mert orvosira csak kémia, biosz és fizika a felvételi tárgy, így 100 pluszponthoz ezekből kellene mind érettségizni (azt meg nem tudom, ki fog xD... akkor inkább egy másik nyelvvizsga és akkor úgy összessen 78 pluszpont lehet (amennyiben a második nyelvvizsgáéet 28 pont jár). Nem nagyon értem az új szabályokat, eddig nem foglalkoztam vele, de lassan lehet, hogy számításba kell ezt is venni.
2019. máj. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!