Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Tanárképzésen hogy vannak ezek a dolgok?

Nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy mi hogy megy, de 1-2 dolog nem világos, főleg a gyakorlattal kapcsolatban.

1. A kötelező gyakorlat az 5. évben van vagy az 5. év után, tehát a 6.-ban?

2. Egy éves a gyakorlat, ezt tudom. 2 tantárgyat kell felvenni tanárin, a gyakorlaton párhuzamosan kell mindkettőt csinálni, vagy fél évet az egyik tárgyból, fél évet a másikból? Csak mert pont úgy tudom, hogy egy éves a gyakorlat, de egy videóban hallottam egy tanárt beszélni, aki mondta, hogy amikor a gyakorlatát csinálta fél évig... és ezt nem teljesen értettem. Arra gondoltam, hogy hátha az csak az egyik tantárgyból volt a gyakorlata fél évig és akkor utána fél év a másikból.

3. Ki választja ki, hogy melyik iskolában kell csinálni a gyakorlatot? Van egy lista és lehet választani, előre megmondják vagy te kereshetsz iskolát?

4. Gyakornok tanárként mennyi órát kell tartani egy héten? Ez meg van adva? És egy gyakornok tanár csak egy osztályt tanít vagy többet?

Bocsánat az értetlenkedésért, gimnazista vagyok és éppen tájékozódom a továbbtanulással kapcsolatosan.

máj. 17. 14:12  Privát üzenet  

A válasz

1. középiskolai tanárszakon a 6. év a gyakorlat, ált. iskolain az 5. év.

2. általában egybefü3ggő 1 év és mindkét szakon kell tanítani, de lehet külön is felvenni a két szakot.

3. az egyetem határozza meg, kivételesen engedélyezik a hallgató által választott iskolát.

4. 2-5 órát kell tartani egy héten és annyi osztályt tanít, ahányra beosztják, jellemzően 1-2.t.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont máj. 17. 14:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A Szerb Antal Gimnáziumban rossz dolgok?
Tanárképzésen mitől függ, hogy valaki általános iskolás vagy középiskolás lesz? Úgy értem, hogy ezt "jelzik", hogy milyen képzés folyik az egyetemen? Vagy hogyan lehet valaki...
Ezek tényleg olyan dolgok amiket egy átlag friss egyetemistának kisujjból kéne kiráznia?
Megéri osztatlan tanárképzésen minor tantárgy felvétele ha a későbbiekben egy 3. Tantárgyat is tanulni akarok?
A szakdogámból kell egy 5 oldalas tudományos cikk. A bevezető dolgok után elég ha 5 oldalban összefoglalom a lényegét? Vagy hogy nézzen ez ki?
Az egyetemi tanárképzésen leadandó portfóliót egyoldalasan, vagy kétoldalasan kell kinyomtatni?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!