Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárképzésen hogy vannak...

Tanárképzésen hogy vannak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy mi hogy megy, de 1-2 dolog nem világos, főleg a gyakorlattal kapcsolatban.


1. A kötelező gyakorlat az 5. évben van vagy az 5. év után, tehát a 6.-ban?

2. Egy éves a gyakorlat, ezt tudom. 2 tantárgyat kell felvenni tanárin, a gyakorlaton párhuzamosan kell mindkettőt csinálni, vagy fél évet az egyik tárgyból, fél évet a másikból? Csak mert pont úgy tudom, hogy egy éves a gyakorlat, de egy videóban hallottam egy tanárt beszélni, aki mondta, hogy amikor a gyakorlatát csinálta fél évig... és ezt nem teljesen értettem. Arra gondoltam, hogy hátha az csak az egyik tantárgyból volt a gyakorlata fél évig és akkor utána fél év a másikból.

3. Ki választja ki, hogy melyik iskolában kell csinálni a gyakorlatot? Van egy lista és lehet választani, előre megmondják vagy te kereshetsz iskolát?

4. Gyakornok tanárként mennyi órát kell tartani egy héten? Ez meg van adva? És egy gyakornok tanár csak egy osztályt tanít vagy többet?


Bocsánat az értetlenkedésért, gimnazista vagyok és éppen tájékozódom a továbbtanulással kapcsolatosan.


2019. máj. 17. 14:12
 1/1 anonim ***** válasza:

1. középiskolai tanárszakon a 6. év a gyakorlat, ált. iskolain az 5. év.

2. általában egybefü3ggő 1 év és mindkét szakon kell tanítani, de lehet külön is felvenni a két szakot.

3. az egyetem határozza meg, kivételesen engedélyezik a hallgató által választott iskolát.

4. 2-5 órát kell tartani egy héten és annyi osztályt tanít, ahányra beosztják, jellemzően 1-2.t.

2019. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!