Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki a Széchenyi István Egyetem...

Aki a Széchenyi István Egyetemre jár/járt tudna mesélni magáról az egyetemről?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, hogy a kötelező sport hogy zajlik?

És a nyelvórákon valo részvétel kötelező ha valakinek van egy nyelvvizsgája?

A tanulás mellett vannak meg ilyen kötelező elfoglaltságok, mint pl a sportolás?



2019. máj. 17. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Az idegen nyelvi felkészítő tantárgyak senkinek nem kötelezőek, leszámítva a jogászoknál a latint, bár az teljesen más tészta.

Kötelező sport:

-úszás (kódja: ts01)

8 vagy 10 úszásórán való részvétellel teljesíthető(ez még nincs meg :D)

-erőgyakorlat (kódja: ts02)

A követelmények(fekvőtámasz, felülés, törzsemelés) egyszeri teljesítésével, egy tesi óra alatt teljesíthető a tárgy, vagy 10 konditermi órán való részvétellel

-aerob állóképesség (kódja: ts03)

10 tesiórám való részvétellel, és félév alatt összesen 30 km lefutásával teljesíthető(hogy egy-egy alkalommal mennyit futottál, az bemondásra megy, nem ellenőrzik)

-sportági ismeretek (kódja: ts04)

bármilyen 10 tesiórán való részvétellel teljesíthető


A félév során vannak sport programok, sportnapok, stb, amiken való részvétellel tesiórák válthatóak ki(részvétel 4 alkalom, 1.hely 10 alkalom, azaz egy tesi tárgy ts02,03,04). Ilyen a püspök erdei futás, melynek a szintidőre való teljesítésével a TS03 tárgy egy alkalommal is teljesíthető. Ahhoz, hogy ezeken a sport programokon szerzett tesialkalmakat elfogadják, illetve hogy tesiórákon kívül is használhasd az edzőtermeket, sportpártolóit kell kiváltani(4000ft/félév).

Az úszás csak úszással, vagy egyéb vízi sporttal teljesíthető, illetve ha szerzel valamilyen orvosi felmentést alóla, akkor bármilyen más tesitantárgy követelményének teljesítésével kiváltható.

A tesiórarend nincs benne a neptunban, első félévben mindegyik tesitárgyat felveszik a TO-n a gólyáknak, a későbbi félévekben is javasolt az összes még nem teljesített tesi tárgyat felvenni, mivel enélkül nem teljesíthetőek, viszont nincs semmilyen következménye, ha felveszed, de nem teljesíted az adott félévben.

Az aktuális félév tesiórarendje a TSK honlapján található meg, és az órák látogatása tetszés szerint történik, azaz nem kell feliratkozni, vagy mindig ugyanabban az időpontban járni, stb.

további információk, részletesebb követelmények: [link]

2019. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


A felules, fekvotamasz, torzsemelesnel van egy X db, amit meg kell csinálni ahhoz, hogy 1 óra alatt valaki letudja a félévet?


És úszáson mi van? Mármint csinálsz amit akarsz vagy olyan, mint alt. Isk. 2. Osztály (nyilván kevesebb játékkal)?

Illetve bikiniben is lehet menni vagy csak egyreszes fürdőruhában?

2019. máj. 17. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Erőgyakorlat (TS02)

fiúk:

• hanyattfekvésből felülés 40-szer

• hason fekvésből törzsemelés 70-szer

• fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás 35-ször


lányok:

• hanyattfekvésből felülés 36-szor

• hason fekvésből törzsemelés 60-szor

• térdelőtámaszban karhajlítás-nyújtás 15-ször


Én kb 5 perc alatt tudtam le ezt a tárgyat, megcsináltam, a tanár beírta, és viszont látás.


Úszásról nem nagyon tudok nyilatkozni, azt még nem csináltam, de elég megosztó, vannak akik a sportágit is azzal teljesítik, míg mások foggal-körömmel szereznek valamilyen felmentést. A legfőbb "probléma" a kis tanuló medence(1 méter vízmélység), és tanóránként 20-30 hallgató, ami egy medencére elég sok. Nem hiszem, hogy lenne megkötés a fürdő ruhára. Illetve egy tesióra alatt olyan kb 30 perc értendő.

2019. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na ez jól hangzik :DD

És a lányok nem csinálhatják rendes fekvotamaszban? Csak mert pl én meghalok ha a terdemen kell ‘tamaszkodni’ 😃


Az a sportági ismeretek (?) az annyi, hogy csak bejársz 10 tesiorara és ennyi, igaz?

Vagy arra is kell tanulni? (Mármint van valami elméleti doga vagy valami?)

2019. máj. 17. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Lányoknál rendes fekvőtámaszt is lehet csinálni, ez esetben 10 db-ot kell.

Sportági ismereteknél pedig csak 10 tesiórán kell részt venni, semmi több. Én pl 10-szer futottam, kb negyedórát-húsz percet, és ennyi volt, de a kondiba is felülhettem volna egy biciklire, az is elég lett volna.

2019. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jó, kosziiiii☺️☺️
2019. máj. 17. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!