Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri Debrecenből Budapestre...

Megéri Debrecenből Budapestre menni továbbtanulás miatt?

Figyelt kérdés
Debrecenben élek és nem tudom eldönteni hogy menjek vagy maradjak. Gazdasági szakra mennék ( psz,gazd-men, Corvinus, ELTE ) Sokaktól hallom, hogy többet ér egy Pesten elvégzett diploma mint egy "vidéki" és ha későbbiekben a fővárosban szeretnék dolgozni könnyebben találok majd munkát. Vagy ez egy tévhit és már 1 Debrecenben elvégzett diploma is ér annyit mint mondjuk a Corvinuson elvégzett. Elsősorban azok véleményét várom akik vidékiek és felmentek Pestre továbbtanulni és hogy miként élték meg pozitívumként (megérte ezért fel menni) vagy negatívként, vagy akik maradtak miért maradtak. A válaszokat előre is köszönöm!

2019. máj. 18. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

Minek?

A magyar egyetemek közel azonos szinten vannak - igazán kiugró az csak egy volt.

Ha Debrecenben tanulsz, akkor annak rengeteg pozitív anyagi vonzata van, mivel Pesten iszonyúak az albérlet árak - mint debrecenit téged ez otthon nem érint!

Ha Debrecenben tanulsz, ott ugyanúgy könnyen kapsz állást!

"Sokaktól hallom, hogy többet ér egy Pesten elvégzett diploma mint egy "vidéki" és ha későbbiekben a fővárosban szeretnék dolgozni könnyebben találok majd munkát."

Jól hasba akasztottak...

Én nem beszéllek le róla, de nagy baromságnak tartom egy egyetemvárosból pusztán sznobizmusból a fővárosban elherdálni egy vagyont.

Élj boldogul!

2019. máj. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem megéri, az előző válaszolónak abban igaza van, hogy magasak az albérletárak, viszont Budapest ezernyi lehetőséggel rendelkezik.

Én is Debrecenből költöztem fel egy éve Budapestre, s egyáltalán nem bántam meg.

Ha diákmunkát keresel akkor szinte azonnal tudsz találni, mert vagy 10 diákszövetkezet működik Budapesten, s akármit tanulsz műszakitól kezdve akár művészeti képzésig találsz magadnak releváns szakmai gyakorlati helyet.

Te látom gazdasági vonalra mennél, Budapest egy központ, minden SSC stb. központja itt található, nagyon jó helyeken dolgozhatsz, nem csak az NI-nál meg max 2 helyen mint Debrecenben..

Szerintem gondold át nagyon, mert Budapest - ha akarod - rengeteg pluszt tud adni.

S nem azért mert többet érne a diploma, ez hülyeség, hanem olyan kapcsolati hálót tudsz itt kiépíteni, amit Debrecenben soha.

2019. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

A masodikkal ertek egyet.


Amugy szinten debrecenikent koltoztem Pestre par eve, en is a Corvinus gazd-men szakon kezdtem.

2019. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
A debreceni egyetemet egyáltalán nem lehet a Corvinushoz hasonlítani, ég és föld a kettő, a Corvinus sokkal színvonalasabb, és jóval több lehetőséged lesz vele a későbbiekben. Én is vidékről jöttem fel a Corvinusra, van a városom egyetemén is az a szak, amire járok, de összehasonlíthatatlan a kettő egyszerűen.
2019. máj. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

Teljesen felesleges!

Aki okos, az egyetem nélkül is okos!

És az ész vidéken is ész, utat tör magának: nézd meg Mészáros Lőrincet: soha nem járt Pesten (sem) egyetemre, és bármelyik egyetemet feldugja magának...:)))

2019. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!