Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más egyetemen sincs együttműkö...

Más egyetemen sincs együttműködés már a diákok között? Nálunk alapból nincs már de kis létszámos mesteres szaknál érdekes módon "csak" aki phd-ra megy kapott valahonnan tételt és nem igazán osztja meg ilyen olyan indokkal.

Figyelt kérdés
Engem elszomorít ez. Alapból mi az hogy nem etikus tételt továbbadni amikor ő is kapta? Nem lepne meg ha a tanszék volt mesteres phd részlegéből szivárgott volna át valami hogy tuti ne legyen gond a vizsgával mert a kutya nem megy ma már phd-ra. Akinek meg nincs kapcsolata vagy ismerőse az kb bukjon ki a fenébe. Mert ezeket a tételeket nem nagyon egyszerű kidolgozni...régen amúgy 5-6 éve még mindenki segített mindenkinek. Most meg már csak az önzés megy még egy egyszerű csoport munkánál is.
2019. máj. 18. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez az általam ismert egyetem bölcsészkarán is így van, nem nagyon segítenek, főleg addig, míg a csoport nagy létszámú. Tudok róla, hogy egy nehéz beugró mintafeladatait egy lány a barátnőjének csak akkor adta oda, mikor ő már átment a szigorlaton, pedig ő is mástól kapta. Mikor már sokan lemorzsolódtak és alig maradtak 4-5- en akkortól segítenek inkább egymásnak. Akkorra ugyanis kiderül számukra, hogy mindenkinek szüksége an valami segítségre a többiektől. A csoportmunkánál viszont összedolgoznak, ott nincs probléma.
2019. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hat olyan is volt hogy egy masik phd-s jelolt lanynak segitettem egy szv vizsan ami nyiltan puskazos volt es okostelefon hianyaban bukta volna. Cserebe telen kertem volna teteleket amikrol tudtam hogy vannak neki mert irta elotte evben hogy tault belole. Erre lerendezett egy o mar nem emlekszikkel. Na azota koszonni is alig koszonok neki. Mondjuk van meg olyan akinek tudom hogy van zaro tetelsora. Hatha o legalabb nem lesz ilyen mint a phd jeloltek.
2019. máj. 18. 21:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja es az szv-s csajnak az unkp-hez minden jegy szamitott. Szoval egy tobb kredites egyes szepen mutatott volna...( bar igysem kapta meg csak valami alamizsnat helyette a sulitol vigaszdijkent ugymond)
2019. máj. 18. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk mindent meg lehet szerezni, van facebookos csoportunk is, ahol keringenek ilyen anyagok, de szemtől szemben sem utasítottak vissza még sosem, sőt, volt, hogy kérés nélkül kaptam is az anyagot.

Mondjuk hozzátartozik, hogy én sem vagyok link, nem csak a jegyzetekért tűnök fel félév végén jópofizva. Akiről tudom, hogy megtagadták tőle, az ezt csinálta, nem járt órákra, utólag gyűjtött be mindent, és ért el ezzel jó eredményeket. Ezt nem mindenki nézte jó szemmel, bár én például neki is odaadtam, amim volt, szóval ő is meg tudta szerezni végül.


Alapvetően én úgy vagyok vele, hogy pluszmunkát nem vállalok másért, nem fogok csak azért szebben (vagy gépen) írni, vagy máshogy fogalmazni, hogy másnak is megfeleljen, de amit magamnak amúgy is megcsináltam, és max. annyi a dolgom, hogy befotózzam, azt szívesen elküldöm.

Neccesebb forrású anyagot (pl. teljes házit vagy random szerzett anyagot) csak annak küldök tovább, akit ismerek, és ZH-n puskázáshoz, súgáshoz, leséshez nem járulok hozzá, azért, mert kérik, meg persze nem is várom el, hogy más megtegye ezt nekem.

2019. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jo de evek ota kis letszamu szakra jarunk erre nem ezt varnam el. Ritkan kerek teteleket de ugye a zaro vizsga az csak egy komoly dolog. Mondjuk ha kiderul vedhetek-e rairok en is hatha nekem segitokeszebb lesz mert en is segitettem mar neki. Olyan kinosnet az egesz mert a tetelcimekbol eselytelen egy honap alatt kesz teteleket csinalni amit meg is tanulok.
2019. máj. 19. 17:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az a mottó, hogy az egyetemet csak együtt lehet elvégezni, mindenki mindenkinek segít, tele van a net megosztott jegyzetekkel, kidolgozott feladatsorokkal felsőbbévesektől, különböző tételkidolgozásokkal. Ha valakit megkérek, hogy adjon oda valamit, simán odaadja. Nehéz szak, itt szinte mindenki realizálta, hogy semmiség odaadni egy kidolgozott valamit, de cserébe sokkal többet kapsz vissza.
2019. máj. 21. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!