Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BMEről mikor rughatnak ki?

A BMEről mikor rughatnak ki?

Figyelt kérdés

Csak arról találtam tájékoztatást a neten, hogy 36 kredit és 2,75ös tanulmányi átlag alatt átraknak fizetősbe, de arról nem hogy milyen esetekben tanácsolhatnak el.


Első félévem jó volt. 26 kredittel zártam plusz 3as átlaggal (tudom nem a legjobb, de a szaktársaimat nézve nem rossz)


Idén komoly betegség miatt rettenetesen sikerült és lehet csak 10 vagy legrosszabb esetben 6 kreditem lesz 2es átlaggal.


Már nagy valószínűséggel átsorolnak fizetősbe vagyis még elvileg lehetséges a 36 kredit meg a 2,75 átlag is hozható ha most jól teljesítek, de ez nem is annyira lényeges.


Mikor ruhatnak ki?


Eddig csak azt hallottam hogy ha valaki 6x elbukja ugyan azt a vizsgát.


Milyen más dolgok esetén?



2019. máj. 19. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
A TVSZ-ben olvasd el a 19. fejezetet (hallgatói jogviszony megszűnése), ott választ kapsz a kérdésedre. Komoly betegség esetén beadhatod az utólagos passziválási kérelmet (031-es kérvény), abban az esetben passzívnak fog minősülni a féléved.
2019. máj. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. máj. 19. 01:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!