Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-BTK-sok tudnátok kérlek...

ELTE-BTK-sok tudnátok kérlek segíteni, minorral kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén kezdek ókori nyelvek és kultúrák[egyiptológia] szakirányon az ELTE-n.

Mivel kötelező választani minor szakot, ezért már elkezdtem nézegetni, hogy milyen választékok vannak.

Feltűnt, hogy sok minornál van bemeneti követelmény ( ami oké ), de felsorolnak olyan tárgyakat, amelyekhez első féléves tárgyakat kell teljesíteni.

Pl.:

asszír minor.:

bevezetés az akkád nyelvbe 1.

bevezetés az akkád nyelvbe 2.

Viszont azt írja ezek nem kötelezőek, ugyanakkor 2. félév végén a minor felvételéhez kötelező tennem vizsgát akkádból?

Akkor ezek szerint sok minort már az első tárgyfelvételkor el kell kezdeni?

Valamint akkor az első tárgyfelvételnél magunk vesszük fel a tárgyunkat és nem az egyetem? ( mert hallottam ismerőstől, hogy az elsősöknek az egyetem veszi még fel a tárgyakat ).


Ha ebben tudna nekem valaki segíteni, nagyon hálás lennék <3



2019. máj. 19. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elte btk-n magadnak veszed fel, nem az egyetem. A minort mäsodik félévtől veszed fel hivatalosan. Persze van olyan tàrgy amit fel kell venni màr rögtön a legelején, ez ha ezt a minort veszed fel, vagyis amihez az első éves minoros tàrgyaid tartoznak, akkor a minoros tàrgyakhoz fognak tartozni, viszont ha úgy döntesz màst vàlasztasz akkor az szabad kreditekhez fog szàmítani. Pl felveszed első évben az akkàdot de azt mondod hogy inkàbb angolra mennél akkor az akkàd a 10 szabad kredit közé megy. Meg kell nézni melyik minornak mi az előfeltétele, a nyelvi minorok szinte mindegyik 3 éves.

Remélem nem írtam le túl bonyolultan, ha kell megpróbàlom érthetőbben.

2019. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem. Ez érthető volt köszönöm!

Csak nekem fura volt az egész, mert a modern ( pdf-es ) dokumentumokban nem szerepelt amit mondtál, hogy a szabválok közé sorolják ilyenkor, amíg a régi 2011-es word dokumentumokban szerepelt az amit mondtál.

Plusz kiegészülve azzal hogy máshol az egyetem veszi fel a tárgyakat elég nagy káosz volt, de így akkor értem.

Kicsit szomorú, de akkor nyáron lesz idő átgondolni :D

Köszönöm válaszoló! :)

2019. máj. 20. 00:24
 3/6 anonim válasza:
Kicsit off, de ezzel a végzettségel őszintén mire mész?
2019. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Igen, a minorok 90%-át már az első évben el kell kezdened, hogy 3 év alatt teljesíteni tudd. Gondolkodj előre, én sajnos nem néztem utána, úgyhogy jelenleg vagy választok egy olyan minort ami nem biztos hogy tetszik de csak 4 féléves, vagy pedig ráhúzok még egy évet az alapképzésre, hogy bármelyik minorból választani tudjak.


Sok sikert az egyiptológiához, szabad kérdeznem, miért pont az? :) (én is ott tanulok)

2019. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze :)


Engem mindig is érdekelt az egyiptomi kultúra, de leginkább a nyelvek :) Az elméleti nyelvészet minorral szemezgetek, mert utána lehet menni számítógépes kognitív idegtudomány mesterre, aminek van pszicholingvisztika specializációja. Szerintem nagyon fontos megérteni hogy a nyelv hogyan alakul ki és az agyban mik játszódnak le. Ehhez szerintem pedig egy ókori nyelv tökéletes, maikat ismerek. Kutatni szeretnék :)

2019. jún. 1. 23:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Szervusz kérdező :))

Én nem fogok prédikálni a szakokról, ha ilyen céltudatos vagy, akkor nem lesz gond az egyiptológiával. Az is tök logikus lépés, hogy asszírológiával akarod párosítani, csak arra készülj fel, hogy nagyon kemény menet lesz ez, főleg a kettő együtt. Ajánlom figyelmedbe a most induló ókori-közel kelet minort, ahol ezeket zanzásítva is tudod tanulni.

Ha gondolod írj nekem privátban és tudok egy-két dolgot mesélni.

Sok sikert kívánok :))

2019. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!