Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogosan érzem úgy hogy a...

Jogosan érzem úgy hogy a saját tanszékem hagy cserben? Egyszerűen kezd az egész folyamat idegőrlő lenni. (a többi lent)

Figyelt kérdés

Épp hogy elkészültem a szakdogával mert egy napom sem volt korábban küldött anyagokat átnézést után kijavítanom.


Most pedig pár nappal a védés előtt még a védési beosztás sincs meg hogy ki mehet. Arról nem is beszélve hogy a védési diasorom sincs átnézve még. Pedig nem vagyok egy szónok így fontos lenne hogy gyakorolhassak.


2019. máj. 20. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy érted h a tanszék miatt nem tudtad javítani a szakdogát és a diasornáál is azt várod h átnézzék? Lehet h több helyen megkapsz ennyi segítséget de ez nem általános. Húsz éve le se sz.tak minket, mostanában van ez hogy a tanszéki oktatók egy része átveszi a hallgatók felelősségének egy részét. De bárhogy is, ez nem kötelessége a tanszékeknek. Ellenben, a beosztásra tuti van valami határidő, azt meg is keresheted, mi, más kérdés h érdemes e ezen balhézni velük. Ha bármi más határidőt is vállaltak, arra is rá tudsz kérdezni, és udvariasan tedd is meg!
2019. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

“Még a védési beosztás sincs meg, hogy ki mehet”


Az a baj, hogy nem tudod, hogy mehetsz-e egyáltalán vagy, hogy azt nem tudod mikor?


Mi 3 nappal korábban kaptuk meg a beosztást, de engem nem zavart, mert tudtam mi van a szakdolgozatomban. A prezentációra én néztem mintákat, preziben meg pdf-bennis lehet találni a neten, meg vázlatot is, hogy mire, hány diát érdemes szánni és az alapján csináltam meg. Ez igazából egy vázlat szerintem neked, hogy tudd mik azok a részek amikről beszéli fogsz, és ezek nyilván olyanok, amivel jól megismerteted mindenkivel a dolgozatodat. A készülésed ne attól függjön, hogy leellenőrizték-e, azért ez már nem óvoda.

2019. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hiaba szolsz be! A temavezetonek illene foglalkoznia a dologgal. Az sem az en hibam hogy par nap van a ketto kozott es nincs vegleges beosztas kevesebb mint ket nappal a vedes elott.


Lehet jonni hogy ez nem altalanos de az sem normalis ha a temavezeto tesz az egeszre. Akkor ne vallalja ha igy all hozza. Meg az sem normalis hogy ugy keszul az ember a vedesre hogy azt se tudja a fenti hozzaallas miatt mehet-e. En hiaba dolgoztam tel ota ha nem lett atnezve vagy ami atlett is a legvegen.

2019. máj. 20. 10:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyiket sem tudom. Na de te a 3 nappal mar boven elorebb voltal mint en most.;)
2019. máj. 20. 10:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahelyett hogy hisztizel, járnál inkább utána. Ilyenkor be kell menni és addig keresni valakit, amíg nem kapsz választ a kérdéseidre, és nem az utolsó napoko...és az sem megoldás, hogy amíg nem jeleznek vissza, nem készülsz semmit...erre azért az ember napokig készül...a prezentációmat én megcsináltam már az értékelés előtt..Ilyen nincs, hogy nem javították ki még mindig. Szaktársaid se kaptak jegyet?
2019. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hat akik itt voltak ahol en nem.:) ezert is bosszant hogy van akire tettek magasrol massal pedig foglalkozott a temavezeto. Aztan a vedesen kijonnek majd a kulonbsegek. Mondjuk egy diasorom van mar de ugye az egy dolog.
2019. máj. 20. 10:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak olyan oktatók, akiket nem volt érdemes választani. Én mielőtt választottam utánajártam annak, hogy ki híresen rossz, és először témavezetőt választottam és hozzáigazítottam a témát. Az azért legyen tiszta, hogy a konzulens nem helyetted írja meg a dolgozatot, és nem csak neki kell leellenőriznie. Plusz elvileg kellett járnod konzultációra, nálunk is volt aki nem volt elégedett ezért másikat keresett. A leadás előtt legalább egy héttel azért illik átküldeni az egészet a témavezetőnek, de ha jól értelmezem, akkor ezt te nem tetted meg. Még mindig azt mondom, hogy menj be, és addig ne gyere el, amíg nem kapsz választ..
2019. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jartam en konzultani de mindenre az volt a valasz hogy majd atnezi meg majd igyekszik aztan lett egy nagy kapkodas a vegen.:)
2019. máj. 20. 10:43
 9/12 anonim ***** válasza:

nálatok már védés van? :O nekem még 1 hónapom van szerencsére :D amúgy tényleg nem elterjedt hogy a témavezető ellenőrizgeti a diasort.

nálunk próbavédés volt, ott mondtak kritikát, nekem pl túl hosszú volt, segítettek lerövidíteni (BSc).

a mostani témavezetőm amúgy sokkal rosszabb mint a BScs, nem is számítok arra, hogy elküldje a bírálatokat :D nem tudom még, mi lesz, nekem se fogadták még el az államvizsga jelentkezésemet. és még azt se tudom melyik napokon lesz pontosan, csak a hetet adták meg.

2019. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na most hogy gépnél vagy leírom hogy volt!


Az elméleti részt elküldtem még februárban ez volt olyan 30 oldal. Az elemző részt csak később tudtam elkezdeni mert ameddig nem hagyta jóvá hogy úgy jó irányba megyek ahogy kinéztem addig nem tudtam ugye haladni. Na erre mentek el hetek egy egy konzultáció után. Utána írtam neki neki elemző fejezeteket. Volt amit időben visszakaptam de volt olyan amit hiába küldtem el hónapok óta csak a végén jött vissza átnézve.


Közben volt olyan csoporttársam akinél egy nap kivolt jelölve minden héten és akkor mindig rendbe tették az addigiakat. Azért képzelhetitek kié lesz nyilván az eredményesebb munka.


A másik meg ha már ilyen kis idő van két határidő között akkor illene azért időben közzétenni hogy mikor és ki mehet védésre. Mert egy nagy zűrzavar az egész.

2019. máj. 20. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!