Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Le tudnátok írni, hogy ti mit húztatok az emelt kémia érettségi szóbeli részén?

Ugye nem adják ki a tételeket, csak a témaköröket, viszont sokat segítene, ha legalább néhányat át tudnék nézni, ami lesz. Hátha egy olyat húzok. Előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: emelt kémia érettségi, érettségi, szóbeli, tétel

máj. 20. 12:16  Privát üzenet  

A válaszok
Acetilenről minden volt az a tétel. A c tételt egy az egyben a függvenytáblából írtam ki, olyanok voltak, hogy hány ligandnál mekkor kötésszögek vannak és milyen a polaritás. A kísérlet pedig valamilyen CaO, Ca(OH)2 nem elvégezednő volt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 20. 13:15 Privát üzenet
Bornemissza Klára nevű felhasználó válasza:

Feketéné Györe Szilvia és Somogyiné Ambrus Erika könyve : Érettségi mintatételek kémiából. 60 db A és 60 db B feladatot tartalmaz, javaslatokkal, megoldásokkal, pontozással. Keresd a könyvesboltban!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 95%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 21. 08:17 Privát üzenet
CO2 es SO2 osszehasonlitasa volt az egyik tetelem. A tobbire sajnos nem emlekszem, tul reg volt mar😄 azert remelem segitettem egy kicsit:)

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont máj. 23. 22:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, nagyon is. Köszönöm mindenkinek. A szóbeliig még aki tud, azt kérem, hogy segítsen:)

# 4/5Időpont máj. 24. 13:35 Privát üzenet

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de én ma voltam és A tételnek aminokról kellett beszélnem. B-ben 16-os kísérletet kaptam, és C-ben pedig meg kellett mondani, hogy a vas és a réz közül melyik reagál sósavban, melyik reagál cc. kénsavban, illetve miért reagál és miért nem.

Remélem segítettem. :)

# 5/5Időpont jún. 5. 17:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elmehetek így a szóbelire?
Középszintű töri szóbelin milyen nehéz 45-50 pontot szerezni? Ha alaposan megtanulom a 20 témát akkor jó esélyeim vannak rá?
Tudnátok kérlek ötleteket adni az emelt történelem érettségi szóbeli részét illetően?
Mik a 2019es szóbeli földrajz tételek?
Hogyan zajlik részletesen egy magyar és egy töri szóbeli érettségi középszinten?
Kormányhivatalban jelentkező èrettsègizők, nektek is így van/volt?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!