Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Sikeres érettségi és meglévő OKJ vegzettseg után lehet még egy második nappali képzésre is jelentkezni?

Sziasztok! Jelenleg érettségi, és egy technikusi(okj) végzettséggel rendelkezem. Van arra lehetőség hogy jelentkezhessek egy nappali tagozatú képzésre, ami ebben az évben szeptembertől indulna? Neten azt olvastam hogy lehet.. Iskolában megkérdeztem, és ott szinte kinevettek, mert aztmondták nekem már csak estire(felnőttképzésre) lehet. Ja és 21/F.

Keress kérdéseket hasonló témákban: OKJ, iskola, képzés, nappali, felnőtt, érettségi, jelentkezés, szakma, tanulás

máj. 21. 10:59  Privát üzenet  

A válasz

Én úgy tudom, hogy államilag támogatott második okj szakma elvégzéséhez iskola rendszerű esti képzést kell választani (persze olyan intézményben ahol indul ezeknek a feltételeknek megfelelő képzés)

Itt választ találhatsz néhány kérdésre:

[link]

(Továbbá egyetemi képzésre tudsz ezután is államilag támogatott nappali szakra jelentkezni, ha eléred a ponthatárt, illetve fizetősen okj-t is tudsz nappalin végezni.)

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont máj. 23. 12:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ismétlő érettségi vizsga arra jó hogy a meglévő jegyem kijavítsam anélkül hogy netán a rosszabb jegy lenne a végeredmény?
Ha 4 évig tanultam és érettségim is van belőle kaphatok felmentést?
Ha nem az érettségi után következő évben megyek egyetemre, hanem később, akkor a a meglévő érettségimet veszik figyelembe, vagy újra kell érettségiznem?
Érettségi szóbelivel lehet egyest csinálni a már meglévő kettes írásbeliből?
Ha felvin úgy írtam be mikor jelentkeztem, hogy a már meglévő érettségimhez tanúsítványt kapok, de közben kiszámoltam, és mégsem kellett újra leraknom az érettségit akkor van valami teendő?
Érettségi jelentkezés help! Ha javító érettségire szeretnék jelentkezni, akkor a vizsgatárgyaknál fel kell tüntetnem a meglévő érettségi eredményeimet, vagy csak azt a tantárgyat...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!