Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mért megy egyre kevesebb...

Mért megy egyre kevesebb ember egyetemre? (informatika)

Figyelt kérdés
Az informatikus szakra meg arányaiban is úgy tudom hogy kevesebben mennek. Van aki arra hivatkozik hogy pl mérnök informatikusként nem lehet elhelyezkedni és inkább megy mondjuk takarítani külföldre. Tényleg ilyen szinten épül le Magyarország? Az informatikus szakma eleve hiányszakma így nem értem hogy most miért mennek oda arányaiban is kevesebben. Mi az oka?

2019. máj. 22. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A választ nem tudom. De! De a volt osztályom fele(vagy 12 ember) jelentkezett mérnök informatikus karra, és kb. 2en maradtak meg egy év után.
2019. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A bukási arányt azt tudom nagyon magas. Főleg ha azt nézzük hogy hányan indulnak neki a szaknak és hány ember kap majd végül diplomát a kezébe. Viszont ami fura hogy úgy tudom hogy már arányaiban véve is kevesen mennek nenki a szaknak amit nem tudok hova tenni.
2019. máj. 22. 10:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül azért hiányszakma az informatikus, mert kevés jó szakember van. A legtöbben elvégzik az egyetemet, de mégsem tudnak önállóan dolgozni.
2019. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az informatikus szakra azért mennek kevesebben mint más szakokra, mert nehéz és a legtöbb embert nem érdekli..ez annak ellenére van, hogy egyébként mindenki tudja, hogy az informatika hiányszakma, az informatikusok keresnek a legtöbbet stb, a csapból is ez folyik, tehát nem arról van szó, hogy az emberek nem tudnak a dolog létezéséről, hanem egyszerűen az informatika az emberek túlnyomó többségét nem érdekli. A legtöbb ember nem szereti a logikai-matematikai témákat. A középiskolában matekból buknak a legtöbben, mindenki matek tanárhoz jár. Nehéz szak, és az informatika ráadásul azok közé a területek közé tartozik ami a leggyorsabban változik, ahol folyamatosan képezni kell magad, ehhez érdeklődés is kell. Ahogy előttem is mondták, akik elmennek erre a szakra azok közül is a legtöbben kihullanak, vagy a diploma után nem tudnak elhelyezkedni, mert a szakon nem tanítják meg őket programozni, viszont őket nem érdekli annyira a dolog, hogy a szabadidejüket azzal töltsék, hogy maguktól tanuljanak, így semmit nem ér a diploma sem. Ezért hiányszakma és ezért keresnek ennyit. Akit nem érdekel igazán az sosem lesz informatikus, sosem fog csak a pénzért ilyen absztrakt logikai dolgokkal foglalkozni nap mint nap.


Az informatika egyébként mindenhol hiányszakma, ez nem kifejezetten magyar probléma. Egyébként meg ez a 'van aki arra hivatkozik, hogy informatikusként nem lehet elhelyezkedni, inkább elmegy takarítani.... ez csak egy anekdota, mindenhol vannak idióták akik hülyeséget mondanak, nem is értem mi értelme volt ezt megemlítened, szerinted ez általános jelenség, hogy akik kimennek külföldre dolgozni előtte azon gondolkodtak, hogy mérnök informatikusok lesznek, csak aztán úgy döntöttek áhhh mégsem úgysem lesz munkám inkább takarítok? LOL

2019. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én speciel külföldre mentem programozást tanulni tanulni.
2019. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Mert extra nehéz. Az orvosi, és talán néhány jogi szak után ezt tartom az egyik legnehezebbnek.

Miért? Mert nem lehet mindent magolni. Itt alkotni kell, kreatívnak lenni a legtöbb szakterületen. Mint például az írás. Legyen szó versről, vagy regényről. Hiába tanulsz meg minden elméletet, rímeket stb. Ettől még nem biztos, hogy jó verseket tudsz írni.

A programozás is nagyjából hasonló. Ihlet kell hozzá, és nagyon logikus speciális gondolkodásmód.(Nem a "helloworld" szinten, hanem komplexebb OOP szemléletre gondolok.)

A követelményrendszer sem kedvező mindenki számára. Sőt, sokszor ez a nehéz, nem pedig maga a tárgy.

Még a negyedik félévben is előfordulnak olyan oktatók, akik úgy kezdik az órát "nem kell mindenkinek diplomát kapnia". Gyakorlatilag ott vagy a diploma közelében már, de valójában mégsem...


Illetve megjegyezendő, a Magyarországi oktatás a legtöbb helyen nem gyakorlatias. Így hiába végzed el a Bsc-t, ez még elég kevés. Önképzés nélkül tényleg jól fizető állást nehéz találni. Az élethosszig tartó tanulás is alap dolog. Napról napra változik a technika.

2019. máj. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Látom, látom szakmabeliek, informatikusok vagy informatikus hallgatók meg jól lepontoztak :))
2019. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Én például azért nem választanám ezt a szakmát, mert totál nem érdekel az informatika. Megőrülnék ha egész nap a számítógépet kellene pötyörésznem életem végéig, irtó unalmasnak találom, még akkor sem dolgoznék benne ha a világ minden pénzét odaadnák. :D

Nagyon sokan hasonlóan látják, így nem csoda, hogy hiány van belőlük.

2019. máj. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

" Megőrülnék ha egész nap a számítógépet kellene pötyörésznem életem végéig"

Ez maximum a "coder", programozó munkakör. Ez csak egy rossz urban legend, ennél jóval sokszínűbb egy informatikus mérnök munkája.

2019. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az mennek kevesen mert a logikai gondolkodást kevesen szeretik. Aztán a képzés gyengesége, hiányossága miatt sokan azért hagyják ott, mert őket csak egy adott terület érdekli, de nincs kedvük lenyelni az ahoz a terulethet esetleg felesleges elméleti tárgyakat (analízis, diszkrét matek stb).


Illetve még egy probléma, hogy az informatikát nem igazán tanítják. Mármint azt ami túlmutat a digitális alapkompetencian. Ez nem úgy működik, hogy előre kiforrott technikát tanulsz meg, az évek alatt kiépült jegyzetekbol stb, ide rengeteg audiktara ontanulas kell.

2019. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!